Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van olyanra lehetősèg, hogy...

Attila Bé kérdése:

Van olyanra lehetősèg, hogy veszek kęszpènzèrt egy mosogèpet,bekōtik, a règit meg elviszik? Fontos, hogy kèszpènzèrt

Figyelt kérdés
aug. 13. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen. Én online vásároltam, de lehetett készpénzben is fizetni az átvételkor.

Kötelesek is elvinni a régit ingyen, de kérni kell. Ezt is lehet jelezni az online vásárlásnál is.

A régit neked kell lekötni.

Ha az újat szeretnéd velük beköttetni, azt is külön kell kérni, és annak van külön díja is.

Én egyébként Media Markt-ban vettem. De máshol is így működik.

aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

A szállítás és a bekötés az egymástól független dolog.

Vagy vállalják a bekötést, vagy nem.

Az elszállítás is ilyen, csak átvenni köteles, de elszállítani nem.

Ha a helyszínről kell elszállítani, és költség vonzata van, az téged illet.

De általában ha előre le van egyeztetve, elviszik díjtalanul, de ennek is vannak határai. Ha mondjuk a kilencedikről kell lecűgölni lépcsőn, akkor jogosan akár azt is mondhatják, hogy vidd be az üzletbe és átveszik ott, vagy a te költségedre megoldják.

Szóval hogy értsd, nem a te kiszolgálásodon van a hangsúly. A törvény arról szól, hogy az átvétel az, amit biztosítani kell, de ez nem feltétlenül helyszíni átvátelt jelent.

aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2: háztartási nagygép esetén már kötelező elszállítani a régit.
aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"2: háztartási nagygép esetén már kötelező elszállítani a régit."

Sosem volt ilyen kötelezettség, most sincs.

De segítek:

197/2014. (VIII. 1.) Korm. rendelet

az elektromos és elektronikus berendezésekkel kapcsolatos hulladékgazdálkodási tevékenységekről

Itt úgy van megfogalmazva, hogy az átvétel a forgalmazás helyén történik. Tehát szó sincs elszállításról. Illetve van, az elszállítás a gyártó kötelezettsége a forgalomba hozás helyéről. Minden egyéb opcionális.

Tehát ha én forgalmazó vagyok, nem vagyok köteles a cuccod elszállítani. Az megint más dolog, hogy ennek ellenére megtehetem.

Ha tudsz ellenkező jogszabályt, ne tartsd vissza.

aug. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: ha online veszed, akkor el kell szállítaniuk. Nemrég vettem új mosógépet, utána néztem mindennek.
aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a tv-ben azt mondjék hogy ugorj a kútba?

Ahogy olvashattad a jogszabályt, a kotelezettség a gyártót terheli, a forgalmazás helyéről való elszállítés formájában.

Ez olyan, mint amikor a híradóban bemondták, hogy kerékpárral lehet szembe menni a forgalommal, és másnap már jöttek az egyirányúben meg a körforgalomban is szembe, és veszekedtek, hogy márpedig ez szabad nekik. Az utcában egy biciklis fel is jelentett, sérelmezve hogy az egyirányú utcában nem adtam neki utat mikor szembe jött. Persze a végén őt büntették meg.

Szóval a hír igaz, csak nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.

Azaz ha a vállalkozással egyeztetsz és elviszi a régi cuccot, akkor elviszi. De nem köteles. Csak akkor köteles átvenni, ha te odaviszed a forgalmazás helyére. Minden egyéb opcionális.

aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Mondom, hogy nemrég vettem újat. Valóban így működik.

Köteles elvinni. Azokról szól a hír is, akik olyanok, mint te és ezt nem tudják.

Persze minden cég úgy adja elő, mintha szívességet tenne, mert nekik ez tehet, nem tudnak vele mit kezdeni. Egy ismerősöm az egyik MM közelében dolgozik, közös az egyik udvaruk, tele van használt cuccokkal, amik ott rohadnak.

aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősöm az egyik MM közelében dolgozik"

Így keletkeznek a legendák.

Ha a szomszéd néni gyűjtené a gyártó megbízásából, akkor abból az jönne le, hogy neki kötelessége a begyűjtés?

A gyártó megbízhat koncesszió keretében más vállalkozást a feladatra. A gyártó kötelessége, de mindegy ki hajtja végre. Pl. én köteles vagyok gondoskodni télen az ingatlanom előtti járdaszakasz síktalanításáról. Ez nem azt jelenti, hogy csak én csinálhatom, hanem azt, hogy rajtam kérik számon. De én megbízhatom a szomszédot hogy ő csinálja, de ha mégis elcsúszik valaki, az az én felelősségem lesz elsődlegesen.

"tele van használt cuccokkal, amik ott rohadnak."

Az is előfordul, hogy az újrahasznosítás nem gazdaságos, ezért nincs újrahasznosítás.

aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!