Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mobilklíma mennyire jó megoldá...

Mobilklíma mennyire jó megoldás,kb. 12nm es szoba hűtésére? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van 2 db azonos méretű gyerekszoba egymás mellett a tetőtérben. Jó megoldás lehet ha mobilklímával hűteném le őket külön külön lefekvés előtt? tudom,hogy hogyan kell használni,csak azt nem tudom,h ér e így valamit. Esetleg melyik a jó mobilklíma erre a célra? ( A klímás 800 ezer forintért szerelne be 2 db klímát).
aug. 6. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
A mobilklíma nem sokmindenre jó. Sima klíma, de abból lehet egy is elég, ha nyitva hagyod az ajtót és átjár a levegő.
aug. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ha előtte lehűtöd is, az kb. 1 óra múlva nem fog sokat érni, de ki kellene próbálni, bár szerintem nem lesz jó és drága is.
aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

"A mobilklíma nem sokmindenre jó."


Annyira, hogy a volt cégemnél a 15 négyzetméter körüli alig szigetelt konténeben a nyári 30 fokban hütökamrát csinált.


Biztos nem kevered azokkal a vizes-jeges ventillátoros vackokkal, amit fillérekért dobnak utánad?

aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Olyan nincs hogy lehűteni lefekvés előtt. Visszamelegíti a ház szerkezete 1 óra alatt, és ha kint meleg van, az is. Ha kint olyankor már nincs meleg ki kell nyitni az ablakot. De ha zajos helyen laktok, alváshoz azt is be kell csukni, tehát ugyanúgy visszamelegszik…
aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tehát az az elvem,h lefekvés előtt menne a klíma 1-2 órát az nem jó megoldás? kb. 30 fokrol kellene lehűteni a szobákat pár fokkal. este meg hűtené tovább a ablakhuzat.
aug. 6. 15:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Arra jó, hogy el tudjanak aludni, csak reggelre visszamelegszik, ha kikapcsolják.
aug. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A mobil klima mukodo dolog, de a te meoldasod nem jo.

Gyosan visszamelegszik.


Egyik gyereknel nem volt klima. Masik 2 szobabol hutottunk kifele. Jol lehult. De fekves utan gyorsan visszamelegedett.

Kellett oda is egy klima, ennyi.

aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Inkább a tetőszigetelésre érdemesebb költeni.
aug. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sokáig mobilt használtam és bizony nagyon jó volt, egy szobát ami 20 nm szépen lehűtötte.

A meleg levegőt egy használaton kívűli új kéménybe nyomattam.

Persze hangos meg nincs olyan hatásfoka mint a splitnek, de lehet használni.

aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
A mobil klíma 3-4-szer annyi áramot fogyaszt, mint a split klíma. Eleve nem olyan hatékony, mert nyitva kell tartani egy ablakot, hogy beszívja a hűtőlevegőt és a forró levegőt kifújja rajta. Ha készülékekkel együtt 800, akkor 5-8 év alatt visszajön az ára és komfort érzetben is sokkal magasabb szint, mint a mobil.
aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!