Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » No Frost hűtőkről vélemény?...

No Frost hűtőkről vélemény? Ön leolvasztós hűtők tényleg jól teszik a dolgukat? Leolvasztják rendesen? Vagy jó a leolvasztó nélküli?

Figyelt kérdés

Megéri az a plusz 40-50 ezer Ft. csak mert leolvasztós? (No frost)

Azt hallottam, hogy hiába leolvasztós, attól függetlenül évente 1-2x ki kell húzni az áramból és hagyni olvadni meg stb.. igaz ez?



Hűtő vásárlás előtt állok de fogalmam sincs milyet nézzek, mi mellett döntsek.



júl. 27. 02:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A no frostban van vmi ventillator ami elparologtatja a nedvesseget.

Jol hamlngzik de aramszunet eseten kuka az egesz melyhuto tartalma mert nincs ami hutson. Hagyomanyosban ott a jeg.

júl. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen jól működik, nem kell évente kihúzni és fagyasztani. És nem, nem kell kidobni a kaját egy áramszünet miatt
júl. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Zzzoli ***** válasza:
100%

Nem jól hallottad, hiszen leolvasztja magát. Üzemen kívül helyezni esetleg csak a takarítás miatt kell időközönként.

Nincs benne jégképződés, mert időközönként leolvasztja magát.

Az olvadék meg ahogy a sima hűtők esetén is, a kompresszor hőjével el van párologtatva.

A folyadéktálcát nem árt időnként takarítani és a hőcserélőt a hozzá tartozó ventillátorral együtt kiporolni.

júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

"Azt hallottam, hogy hiába leolvasztós, attól függetlenül évente 1-2x ki kell húzni az áramból"

Basszus, én meg 9 éve nem húztam ki ...

Most gyorsan kihúzom vagy 20x egymásután hogy meglegyen ...

júl. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Zzzoli ***** válasza:
100%

#1

A ventillátor nem azért van, hanem a légkeverésért. Az olvasztást egy gyors felfűtéssel csinálja, felmelegíti a jegesedésre hajlamos részeket rövid időre, ez a tartalmában nem tesz kárt.

Nekem évek óta tökéletesen működik.

júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Semmi gond nincsen velük, az első no frost hűtőben, ki kellett cserélni az időzítőt, akkor szétszedtem, és kiszámoltam, annyit csinál, hogy 24 óránként 2X 1 órára kikapcsolja a kompresszort...

Ez a hatalmas trükk meg a ventilátor.

júl. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Jól működik, néha a hűtőtérben a hátsó falon látok jeget, de az pár óra múlva eltűnik onnan és napokig nem látok ilyet. Kár, hogy a mélyhűtőben ez nincs megoldva, azt állandóan jégteleníteni kell.
júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Kb. 10 éve megy a hűtőm, egyszer sem húztam ki. Tökéletesen teszi a dolgát.


"Jol hamlngzik de aramszunet eseten kuka az egesz melyhuto tartalma mert nincs ami hutson. Hagyomanyosban ott a jeg."

Szamárság.

A hagyományosban lévő jég ( ami ráadásul hasznos helyet is foglal), pont annyira hűt áramszünet esetén mint a nem hagyományosban lévő fagyasztott termékek.

júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Pár éve van most ilyen fagyasztónk, épp a héten vettem észre, hogy rendellenes hangokat ad ki, és hát a műanyag borítás alatt a légkiömlőknél tele volt már jéggel (csak az nekem jóval szemmagasság felett van, és nem is gondoltam rá, hogy bejegesedhet, így korábban nem néztem.) Mondjuk nem volt egy nagy szám leolvasztani. Mondjuk eléggé tele volt pakolva, és igaz, hogy szuterénben van, de nyilván a hőhullám sem kedvezett neki.

Ennek ellenére én elégedett vagyok vele, bár engem nemigen érdekelt, hogy "no frost" legyen, más szempontok alapján választottam.

júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!