Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A klímaszerelők miért csak a...

A klímaszerelők miért csak a saját maguk által beszerzett klímákat hajlandóak felrakni? Vagy ha esetleg bele is megy, hogy felrakja a "boltban" vásárolt klímát plussz pénzért rakja..

Figyelt kérdés

Miért kell ebben a szakmában is lehúzósnak lenni?

Miért fáj az nekik, hogy saját magam veszem meg a klímát és neki "csak" fel kell szerelni.

Gondolom az a baj, hogy azon már nem tud még egy kis pénzt szakítani.



júl. 9. 19:41
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Fáj, hogy van a te véleményeddel/megmondó tuti válaszoddal ellentétes vélemény? Sajnálom :(
júl. 10. 08:49
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Volt már nálad olyan, hogy az étterembe te vitted a hust, és kérted, hogy ebből kéred a pörköltet vagy a rántotthúst, hogy olcsóbb legyen?

Próbáld ki, hogy milyen választ fogsz kapni. Nem hiszem, hogy azt ide le fogod írni.

júl. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Kicsit más a két dolog.

De az étterembe nem muszáj ennem,megcsinálhatom magamnak a kaját... miközben a klímát hivatalosan muszáj valakivel felrakatnom.

Próbáljatok már értelmes dologgal érvelni, ne azzal, hogy "háá ez van, megteheti, így jártál" stb.

júl. 10. 08:58
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen valamennyit keres a készüléken is.

Az autószerelők, szervizek nagyobb része sem örül, vagy el is hajt ha a zsebedből előkapsz egy turbót hogy azt építsék be az autódba. Nem igen szeretik az odavitt olajat sem használni olajcsere alkalmával. A bevételük egyik része.

júl. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Én most áprilisban rakattam fel a klímákat, de eszembe nem jutott, hogy én vegyem meg. Több árajánlatot kértem, és volt, aki 2,5 szörös árat adott, ahhoz képest, mint akit választottam. Szerencsére sikerült kiszűrnöm a kóklerokat és a szemfényvesztőket. A probléma nyitja a megfelelő szakember megtalálása, ami elismerem, hogy nem könnyű feladat, főleg csúcsidőben.

Ja és olyan szakít választottam, aki maga, ténylegesen is szerelte, nem pedig az n-dik vállalkozással csináltatta. Teljesen elégedett vagyok a munkájukkkal.

júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Végre 2 értelmes válasz.


Az autószerelés szerencsére megoldott nálam. De ott is vannak érdekes dolgok😀

Sajnos onnan is volt olyan tapasztalat(márkaszerviz), hogy ki lett olyan tétel számlázva ami nem volt kicserélve.


Itt kistelepülésen sajnos nagy választék nincs klímásból, így könnyebb behúzni az embert.

júl. 10. 14:57
 27/33 anonim ***** válasza:

Ne félj a közeli, nagyobb településekről sem ajánlatot kérni. Az utazási költség felszámolása sokkal kevesebbe kerül, mint egy kókler. A felmérő személy szakmai helyzetelemzése, helyzetfelismerése már elárulja, hogy hol helyezkedik el a szakmai listán.

A döntést neked kell meghozni. Lehet egy típushoz ragaszkodni, de nem biztos, hogy érdemes a mai műszaki színvonal mellett. A felhasználókat (lakókat) kérdezd meg az adott típussal kapcsolatos véleményükről, továbbá a típus-paraméterek alapján próbálj összehasonlításokat végezni. Én is ezt tettem.

júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Egyébként a "kis települési" vállalkozásoknak, lehet, hogy vékonyabban fog a ceruzájuk, mint az elbizakodott "nagyvállalkozóknak".
júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

Lett olyan személy találva aki felrakja emberi áron. Csak mint mondtam, volt olyan aki meg se kérdezte, hogy milyen készülékről van szó, kapásból elutasított azzal, hogy nem nála lett véve így nem szereli.

Aztán volt olyan, aki azt mondta, hogy mivel nem nála lett véve ezért nem 80 hanem mondjuk 100 a szerelés(összefüggést nem értem, de még úgy is olcsóbban jött volna ki, mint akiktől árajánlatot kaptam klímára szereléssel együtt).

Nyilván a garanciával tisztában voltam, hogy a szerelő csak a szerelésre ad, a készülékre nem.

Persze azt is tegyük hozzá, hogy most van gondolom a főszezon klímaszerelés szempontjából, ezért sem egyszerű klímást találni, aki gyorsan és normális áron szerel.

júl. 11. 09:43
 30/33 anonim ***** válasza:
66%
Én amúgy teljesen megértem, nem értem miért estek neki ennyire a kérdezőnek. Olyan mintha a burkoló csak az általa értékesített csempét lenne hajlandó lerakni. A klíma szerelő elvileg szerelő, és nem klíma szerelő és értékesítő.
júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!