Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » AEG felültöltős mosógép...

AEG felültöltős mosógép dobtengelye tönkretud menni?

Figyelt kérdés

A pontos típus: AEG LAVAMAT PROTEX PLUS

Típusszám: L76260TL

A nem hajtásoldali dobcsapágynál, a tengelyvégbe bele van csavarva egy kis csavar (10-es kulcs fogja), széles alátétkialakítással a hatlapú rész tövénél, amit ki kellene tudnom csavarnom a tengelyvégből ahhoz, hogy a csapágy kivehető legyen a helyéről. Ezt a kis csavart nem tudom kicsavarni, mert körbe forog a dob tengelyével, ami viszont már nincs kapcsolatban a dobbal. A dobtengely elvált a dobtól? Létezhet ilyen? Javítható ez még valahogyan? Hogyan lehet kiszedni a dobot a műanyag házából?



jún. 18. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Jártam hasonlóan régen Fagorral, annak el volt törve a tengelye.De hajtó oldali. Gépjármű javító műhelyben dolgozom, nagy melóval kiszedtem a dobot, buheráltunk bele esztergályossal tengelyt, bele szegecseltem még ment egy pár évet. Fiatal voltam, viszonylag kis anyagiakkal, tele ambícióval. Tuti bizto ,már nem ismételném meg. Esetleg belül a dobban nem forog el valami? nem lehetne ellenfogni a tengelynek?
jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Sajnos csak sarokcsiszolóval lehet bontani, kívül is, meg belül is. Komolyan nem is értem, hogy ha a dob egy nagydarab rozsdamentes cucc, akkor a tengelyt miért nem tudták már hasonlóan ellenállóbb anyagból megcsinálni? Valamiféle kókányolással lehet, hogy meg tudnám én is javítani, de szerintem rövid időn belül megadná magát a másik oldali tengely is és kezdhetném előről az egészet.

Nagy csalódás így nekem ez a gép, most kereshetek helyette valami újat.

jún. 18. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:

#2# Mert manapság az nem üzlet ha egy mosógép 30 évig működőképes...

A miénknek a tengelycsonk dobon belüli szegecsei törtek el ~20 év után,egy ismerős szerelő szétszedte,kivette a dobot,újraszegecselte,kicserélte a csapágyat-szimeringet.

A dob kiszedéséhez a hajtás oldalon le kell venni a szíjtárcsát majd az üstön körbe a csavarokat majd levenni az oldalát,tömítésre vigyázva.


[link]

jún. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!