Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért nem hűt a hűtő?

Miért nem hűt a hűtő?

Figyelt kérdés

Kaptam egy éttermi hűtőt egész olcsón, annyi hibával, hogy a tápkábele elszakadt.

Kicseréltem, a led vezérőpanel működik, írja a hőfokot, de kattan benne valami majd villog egy piros hőmérő ikon és ERR feliarat van.

A kompresszorja léghűtéses, illetve a hűtőtérbe is ventilátor juttatja el a levegőt, de a kompresszor hütése nem forog.

Önszántából 15 fokig küzdötte le magát, lejjebb nem megy, pedig elméletileg -3 fokig képes hűteni.

Samaref Performance típus, típusszámot nem találtam mert hiányzik a matrica.


máj. 31. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:

"de a kompresszor hütése nem forog."

Akkor adott a feladat, érd el, hogy legyen hűtés.

máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es!

Külső tápról megy a venti, de a hűtőszekrény vezérlőjének kellene vezérelni a ventilátort, vagyis a kompival egyszerre kapcsoljon be illetve ki.

Nézelődtem neten, elvileg a hőmérő ikon vagy azt jelzi hogy túl meleg van a hűtőtérben, vagy a kompresszor reléje old le.

Az err felirat meg valószínüleg vagy a kompi miatt jelenik meg, vagy a ventilátor miatt.


Szóval a kérdés most az, hogy miért nem vezérli a ventilátort a hűtő?

jún. 1. 01:20
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Ha jár a kompresszor és nem hűt, akkor 99% hogy elszökött a gáz. Egészséges hűtőkörnél néhány percen belül hideg az elpárologtató (a kondenzátor pedig meleg).

ja és 99% hogy a nem a csövezésben keletkezik a hiba, hanem a belső tér anyagából kialakított elpárologtató lyukad ki (valaki nekibacta a cuccot a hűtő belső oldalának). Javíthatatlan.

jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tápkábelt le szokták vágni róla, hogy a melósok ne használják a rossz hűtőt.
jún. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3-as!

Hűtőközeg van benne, legalábbis 25 fokos helységben lement 15 fokra, utána valamilyen hővédelem kapcsolta le a hűtőt.

Esetleg még azt megpróbálom jövőhéten, hogy egy másik vezérlőt kötök rá, hátha az adta meg magát.


Egyébként ez a hűtő már volt javítva, találtam rajta egy matricát amire az volt írva hogy javítva és hitelesítve: 2023


Azért próbálom megjavítani mert eléggé sokat ernek a működő darabok, 250-300 ezer Ft-ért árulják a működőket kortól és esztétikai állapottól függően.

jún. 1. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!