Csillámlap nélkül is szikrázik a mikró?
Volt nekünk is ilyen. Annál azt volt a baj, hogy kezdett szétégni a magnetron, és van rajta ez a kis cső, ami kezdett lekonyulni.
Elvileg ez bocsájtja ki irányítottan a mikrohullámot a sütőtérbe, de mivel lekonyult, így nem csont nélkül a lemezből kivágott ablakon, hanem annak szélét érintve érkezett. Itt égett meg a csillámlap is, és az ételnek is fura íze volt.
Csillámlemez nélkül normálisan működnie kell, például egy pohár vízzel is, miután a csillám egy szigetelőanyag, magát működést nem befolyásolja, csak a fröccsenés ellen véd.
Ha mégis szikrázik az már kínos problémák forrása.
Mellesleg láttam olyan Samsung mikrosütőt, amiben csillám helyett egyszerű fehér műanyag lap volt csak (spórolás). Igaz, hogy ráégett az olaj, cserélni kellett és csillámot raktam be inkább.
Nade várjál te, ez így nagyon gáz. A mikróban nem a konnektoros 230V van, ami már azért szintén meg tud bszni, hanem 2000V felett járunk!!! Ember!! Értesz hozzá? Semlegesítetted a szuperkondentátort?
Persze, akkor semmi ellenvetésem, de a kérdésből ítélve vannak kétségeim. Tehát a mikróban turkálni ÉLETVESZÉLYES!!! Ne szerelgess ki magnetront, meg ilyeneket ne csinálj!
Vidd szervizbe, vagy vegyél másikat.
Nagyfeszültségű, kis kapacitású kondenzátor van a mikrosütőben, klasszikus metál-film, paralel 10 MΩ kisütőellenállással általában, ami lassú kisülést tesz lehetővé.
Szuperkapacitás más fogalom (alacsony feszültség, nagy kapacitás, másfajta felépítés, más funkció):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!