A xiaomi légtisztító mi alapján határozza meg a szűrő állapotát, hogy mennyi van még hátra belőle?
" kifújtam de nem javult a kondíció"
Ami becsült érték. Tehát nem tudja hogy kifújtad.
Resetelni lehet. Akkor is ha nem fújtad ki.
A kompresszorozással tönkre is tetted azt a szűrőt. Vegyél újat!
Úgy van ez mint a nyomtatóknál az utántöltés. Nem csak a tinta mennyiségét nézi, hanem a nyomtatott lapok számát is és egy idő után letilt. Ez a vacak is az üzemidőt nézi és egy idő után kiírja hogy vegyél másikat. Így oldja meg a gyártó hogy folyamatosan legyen bevétele. Beletesznek a készülékekbe egy-egy olyan alkatrész ami fogy, kopik, elhasználódik és kénytelen leszel újat venni.
Mondok egy példát, automata kávégépek víztartályába lehet tenni vízlágyító + aktívszenes filtert.
Sokan azt hiszik, a gép érzékeli a vízkeménységet (szűrő elhasználódását) holott ilyen szenzor egyáltalán nincs beépítve.
Egyszerűen a gép csak méri az átfolyó litereket, továbbá az első beállításnál kérte a csapvíz keménységének megadását. Csupán ezek alapján kalkulál, hogy mikor figyelmeztet a cserére.
A kicsi kínai megtervezte hogyan fogja hülyére keresni magát a fröccsöntött kacatjaival amik nem csak az eladáskor, de utána is folyamatosan termelik a bevételeket és még kémkedni is tudnak vele.
De nem számolt a magyar barkácsmesterrel, aki az egész alaposan kiszámolt és felépített tervet egy kompresszorral fújja el a pics..ba. "Mit nekem szűrőőő!? Maj' megnyomatom tízbárral he!" Aztán amikor már annyira rongyos, hogy már nem szűr semmit, még mindig lehet bele muskátlit ültetni. Csak kend le alaposan Xyladecoral!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!