Mi lehet az oka annak hogy amikor villámlik akkor a 30mA órás fí relét lenyomja?! Nem a házba csap bele, hanem a közelben….
"30mA órás"
Hihetetlen, hogy a laikusok folyton összeverik ezeket a mértékegységeket.
Főleg a W és Wh vagy A és Ah viszonylatában, ezeket mindig összevissza kell cserélgetni.
Mert nem lehet emlékezni az általános iskolából, hogy mikor kell szorozni valamit az órával (h) vagy mikor nem kell.
De miről beszélünk, amikor még a TV-reklámban is a telefonakku 5000 "milliamperes".
Nem kell pattogni, az csak az egyik fele volt. Utána írtam a többit, majd elküldés előtt még frissítettem az oldalt és máris látom a sértett hisztit. Nem kell a hiszti! A profik, akik segítenek a fórumokon, érzékenyek a hülyeségre is. Ezt írtam még utána:
Egyébként lehet, hogy a jelenség kulcsa az aszimmetria. FI-relé akkor old le, ha a fázis és nullavezető áramában eltérés jelentkezik. Mivel a vezetékek geometriája nem tökéletesen szimmetrikus, előfordulhat, hogy a villámláskor keletkező elektromágneses térerőváltozás nem egyforma feszültséget indukál a két ágon. Meg igazság szerint ilyen brutális jelenségeknél összetett induktív, kapacitív hatások játszhatnak, amit legalább olyan nehéz kiszámítani, mint a talajáramokat, ami ugyebár mindenfelé folyik, a különböző ellenállások, illetve vezetések függvényében.
Igen, megoldhatja. Mondjuk egy 20A-es?:-)
(A megszolalási szint adja a biztonságot!!!! Az életvédelmi relé nem biztositék!!!!)
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a FI relé akkor old le ha a rajta átfolyó áramok összege nagyobb mint a leoldási küszöb (30mA jelen esetben).
(összeg alatt az előjeles összeget kell érteni)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!