Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Porszívóval ki lehet szívni...

Porszívóval ki lehet szívni kandallóból a sok port?

Figyelt kérdés
Nagyon sok újságot, könyvet égettem benne, de nem tudom máshogy kiszedni belőle az égett maradékot. Egy mezei ~20 éves ETA 2458 porszívóm van, porzsákos.
2023. máj. 13. 19:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Természetesen kihűlt hamut szeretnék vele porszívózni.
2023. máj. 13. 19:32
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni hamuporszívót, csak azzal próbálkozz, ha már lapáttal nem megy.
2023. máj. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

A hamu nagyon apró, simán átmegy a porszívók szűrőjén. Tönkreteszi a motort és persze kifújja hátul, úgyhogy minden is poros lesz.

Én vizes porszívóval szoktam és minimumra állítom a szívóerőt.

A régi porszívód csak szanaszétfogja fújni az egészet.

2023. máj. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

van benne a motor elején és végén szűrő. Ha teszek bele vizet akkor úgy felszívja?

Ha nem akkor marad a lakás

2023. máj. 13. 20:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Félreértetted a “vizes porszívós” részt. Az egy másfajta készülék.
2023. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Persze, én egy régi orosz rakéta porszivot használok a kandallohoz
2023. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ad #4: ha teszel bele vizet, akkor felszívja a nedves trutyit és mihelyt a vízcseppek elérik a motort, az azonnal füstölni, szikrázni kezd és levágja a hálózati biztosítékot, a porszívó tönkremegy.
2023. máj. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A sima porszívó nem alkalmas erre szerintem. vagyis nem tökéletes megoldás.


Én egy márkás, papír porzsákossal téglaport is szívtam néha, ami átszalad a szűrőn, egy része kijött hátul, és még bele is telepedett a csapágyakba. Végül idővel csapágyas lett a motor. (Szerencsére a csapágyat ki tudtam cserélni, de nagyon babra munka volt).


És még csak hatékony sem volt, mert szemmel látható volt, hogy a nagyon finom port hátul ki is fújta. És azt gondolom a hamu is kb ez a kategória. Tele fújod a lakást a finom hamuval.


Olyan porszívó viszont jó lehet (anyám ilyet használ, mert por allergiája van), ahol nem szűrő (bár az is van benne), hanem centrifugális elven választja le a port, és közben vízben nyeleti el. Ez a legkisebb szemcséket is megfogja. Pff... el nem hiszitek, hogy a fél liter tiszta vízből, fekete sár lesz, annyira megfogja a port.


De ez kimondottan "vizes" porszívó, nem úgy ahogy a #4-ben írod.

2023. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Nem tudok most többféle eljárást felsorolni a porszívód kivégzésére:

- Szívjál fel hamut!

- Szívjál fel vizet és hamut!

- Szívjál fel vizes hamut!

2023. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érthetően le lett írva, hogy a hagyományos porszívó nem jó. De ha nem hiszed el, akkor próbáld ki, csak a falakról nem biztos, hogy olyan könnyen le fogod már szedni a kormot. Jó eséllyel ott marad a következő lakásfelújításig.
2023. máj. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!