Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mosógép van újjan ami...

Milyen mosógép van újjan ami még javítható?

Figyelt kérdés
Például csapágyazható
2023. márc. 17. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
az összes.
2023. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
1 az újabbak pont hogy nem javíthatóak, egyben van a műanyag ház. Csapágyat sem lehet bennük szépen cserélni.
2023. márc. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem! Amikor utoljára hívtunk szerelőt (kb 3ève) 3 tipust mondott,LG-re emlékszem,de a másik kettőre nem.
2023. márc. 17. 20:08
 4/15 A kérdező kommentje:
2. Igen,ezt mondta a szerelő!
2023. márc. 17. 20:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1-es roncsolás nélkül egyre kevesebb. Indesit whirlpool már régóta összeragasszák az dobházat. Ezt csak széfűrészeléssel és újraragasztással lehet javítan,ha a szimering és a dobcsapágy szorul cserére. A szervíz is kompletten rendeli a gyárból és cseréli.


A kérdezőnek a válaszom,hogy nekem egy mosogépszerelőismerősöm az LG és a samsungot ajánlotta, ő azokat még javítja,a többit már nem,talán még régebi boscht vagy miele-t

2023. márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
5. Ez komoly? Pfff... Akkor életben tartom a régi Fagorkámat amig lehet.
2023. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
LG . Elég ennyi hiszen megbízható és kb ugyanaz minden modell legtöbb alkatrésze. Mindegy hogy USA kínai vagy európai a cél piac ugyanaz a csapágy lengéscsillapító , szivattyúk haza, maximum az tér el ami az eltérő hálózati feszültség miatt más. A többi ugyanaz, ez megkönnyíti a javítást az anyag beszerzését mindent
2023. márc. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen LG lesz! Köszi mindenkinek!
2023. márc. 18. 13:22
 9/15 puritan ***** válasza:

Kicsit árnyalja a dolgot, ami velem történt néhány éve.

A maga idejében viszonylag drága Whirlpool mosógépünk csapágya 4 éves korában megadta magát. Kötöttünk rá kiegészító biztosítást ami 5 éves koráig érvényes, de ennek keretében nem voltak hajlandóak megjavítani a mosógépet. Ezt most nem részletezem. A gép olyan kialakítású, amiben lehet csapágyat cserélni.

A szervíz 38 ezer Ft-ért javította volna meg a mosógépet. Nos, ennyi pénzért akkoriban simán lehetett venni egy használt mosógépet, egész jó állapotút. Tehát a javíttatás lehetőségét elvetettem. Maradt még az, hogy én magam megjavítom, vagy veszünk egy használt, de jó állapotú gépet,vagy egy újat.

Az elsőt választottam. Feltúrtam a netet, és találtam 9-10 EFt-ért egy pár utángyártott csapágyat hozzá. Ezt megvettem, és sikeresen beleépítettem. Igaz, hogy egy célszerszámot is kellett készíteni hozzá, amivel a régi csapágyat ki lehet csavarni a dob roncsolása nélkül, de sikerült. Azóta is működik.


Hasonló problémával szembesültünk a néhány éves Indesit hűtővel kapcsolatban is. Elrepedt az egyik alsó műanyag doboza. Ilyet hsználtan beszerezni esélytelen, az új pedig több mint 30 EFt-ba kerül.


Tanulság:

Bármilyen elektromos cuccot szervízben javíttatni, vagy alkatrészt beszerezni nem éri meg. Még akkor sem, ha viszonylag könnyen javítható problémája van. Mindegy, hogy ki lehet-e venni a csapágyat vagy sem.

2023. márc. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9-es. Leírnád, hogy a kiegészítő biztosításra miért nem voltak hajlandóak megcsinálni? Csak azért,mert mindenkivel megpróbálnak köttetni az áruházban. Én legutóbb egy tévét vettem és nem akartam kötni,mert volt már negatív élményem régebben telefonnal kapcsolatban, de itt erősködtek,hogy a tévénél máshogyan van. Szóval kérlek írd már le légyszíves akár privátban is, hogy mi volt az oka,hogy a mosógépre 4 év után mégsem fizettek. Köszönöm előre is.
2023. márc. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!