Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan érdemes tanulni a...

Honnan érdemes tanulni a hobbi villanyszerelésről?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma. Cél annyi, hogy egy kapcsolót be tudjak kötni, és tudjam, hogy miért úgy kell, ahogy. Tudom ez egy szakma és a legjobb és legbiztonságosabb, ha villanyszerelőt hívok, de érdekel, hogy mi hogyan működik és miért úgy.

Azt szeretném tudni, hogy pl. vettem egy új LED-es mennyezeti lámpát és hogyan kell bekötni, miért pont úgy. Nem csak az előzőhöz hasonlóan színeknek megfelelően bekötöm, hanem tudni szeretném, hogy mit miért úgy, és hogyan működik az egész.


2023. jan. 20. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Bármelyik villanyszerelő okj tanfolyamon
2023. jan. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Hobbielektronika az oké. Maximum összeégeted az ujjaidat a forrasztópákával.


Hobbivillanyszerelés nem oké!

Azt nem szabad hobbiból csinálni, mert ha elnézel valamit és hobbiból odaragadsz a mosógéphez, vagy a csaphoz akkor abból elég nagy hobbi lehet.

A színre színből meg csudálatos szikrákat lehet csinálni, mert ha ez előző és az előző előtti szerelő is hobbista volt, akkor aztán lehet szép dolgokat találni. Pont azért kell az iskola, hogy legyen valami alap tudás amire lehet támaszkodni (legalább az áram, feszültség, érintésvédelem, szigetelés, stb. alapfogalmakkal legyen tisztában az ember) és aztán több év gyakorlat és tapasztalatszerzés egy szaki mellett, hogy az apró jelekből (nem a színekből) is felmismerd mi merre hány méter.

A villanyszerelés és a gázszerelés nem az a szakma amit hobbiból szabad csinálni. Kinyírod a családodat és mehetsz a börtönbe.

A burkolók most biztos megharagszanak, de azt inkább lehet hobbiból csinálni, mert maximum csúnya lesz, meg feljön jövő télen, de nem hal bele senki...

2023. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jogos.
2023. jan. 20. 14:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak a környezetemben/családban senki nem hív villanyszerelőt egy lámpacserénél, ugyanúgy én is be tudom kötni, csak szeretném tudni, h miért van úgy, ahogy.
2023. jan. 20. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

vannak a tiktokon is okosságok azért:

[link]

2023. jan. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2023. jan. 21. 10:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Csináld magad könyvsorozatnak van több idevágó könyve.

Andreas Burgwitz: elektromos szerelések a lakásban

Karl Schubert: villanyszerelés.

2023. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébiránt megjegyzem, régen még általános iskola technika órán 8.osztályban is tanultunk alapvető villanyszerelési ismereteket. Érintésvédelmet (védőföld, duplaszigetelés és 3.év. osztály-törpefeszültség) , alapkapcsolásokat (még egyvonalas rajzot is!) transzformátort, elektromos csengőt, csengőreduktort, elektromágnest, stb. Aztán 24V-on szereltünk (elmondták mi fán terem a leválasztótrafó) , bekötöttük a szerelvényeket, megtanultuk mi a váltókapcsolás, mi a "be-gomb" vagy éppen mi a "ki-gomb" és hol használják ezeket, vagy épp hogy hová kell kötni a fázist egy E27-es foglalatban. Komplett, tanulóknak szánt elektromos készlet volt amin gyakorolt mindenki, a hölgyek is.

Még forrasztottunk is.

Nem tudom mit tanítanak manapság, ha még ezt sem. Lehet hogy van helyette média vagy valami értelmetlen hülyeség...

2023. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%
kapcsoló és lámpa bekötés egyszerű, ahhoz nem kell villanyszerelés tudás, csak azt kell tudni melyik a fázis és kell egy fázisceruza. A lámpa kapcsolónál meg a fázist szakítod meg. Szerintem ezeket megtalálod youtubon is. Kibontod mind a három drótot figyelsz, hogy ne érjenek soha össze. Valaki odaáll a kapcsolóhoz és amikor a fázis ceruzát odarakod az egyikhez és világít az a fázis, ha lekapcsolják közben a kapcsolót látni fogod, hogy kialszik a fázisceruza, azt szakítja meg a kapcsoló. Amúgy általában a lámpánál a polaritás mindegy, csak a földet kell fixen a helyére kötni ami általában a lámpa testéhez megy, nem a foglalathoz amiben az izzó van.
2023. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!