Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha a mosógép dobját lehet...

Ha a mosógép dobját lehet kézzel forgatni, akkor már nincs benne dobrögzítő?

Figyelt kérdés
A mosógép papírjára rá lett írva, hogy a dobrögzítőt ki kell venni, de nem tudom hogy ez megtörtént-e már. Mit is kellene keresni pontosan?

2022. szept. 10. 17:57
 1/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
41%

Valami ilyesmit:

[link]

Valószínűleg 4-5 db-ot.


Amúgy igen, ha kézzel forgatható, akkor már kivették.

2022. szept. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alatt a "dob" alatt többnyire a forgódobot tartalmazó mosóteknőt értik, nem a forgódobot. Rugózik a gép belseje? Ha merev a gépházhoz képest, akkor a rögzítés még nem lett eltávolítva!
2022. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%
#2 Na ezt jó tudni. :)
2022. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A dobrögztítő a nevétől eltérően nem a dobot rögzíti, hanem az üstházat.

Tehát a dob forgatásával nem lehet kideríteni hogy benne vannak-e a szállításrögzítő csavarok.

Ha nem tudod hogy ki lett-e véve, akkor nem lett kivéve. Feltűnt volna ha van 2-4 db jó nagy csavar ami nem jellemző egy háztartásban, plusz szerszám is kell hozzá, stb.

Az üstház rugós lengéscsillapítókra van függesztve, az üstházon beton nehezék van. Ez szállításkor a súlyánál, tehetetlenségénél fogva mozogva kárt tehet a belső részekben, széttépheti az üstszájtömítést, stb., hiszen nem arra van tervezve. Ezért stabilizálják csavarral.

Ha nincs kivéve a csavar, az első centrizésnél olyan zajjal fog ugrálni a gép, hogy egyből tudni fogod.

2022. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es kerlek segíts nekem. Nem veszik gel a szakik a telefont, sem a szerviz.

En most szedtem ki ezeket, es egy dilemmába ütköztem.

Ugye, kivettem a 4 csavart, es 3 dugó jött csak ki, egy dugó bent maradt.

Az a műanyag henger, vagy dugó, szélesebb átmerőjű, mint a többi dugó. Es a fém hátlap perforációjánának átmérőjenél is szélesebb, tehát rendes úton nem is jöhetett volna ki.

Leszedtem a hátlapot, es így már simán kiemeltem.

De nem tudom, hogy tán bent kellett volna hagyjam? Mert akkor miert nem kiszedhető ugy, ahogy a használati írja? Elvileg a hátlap leszerelése nélkül ki kellett volna jönnie..

Köszönöm ha segítesz.

2022. dec. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fotó link? Csak úgy látatlanban találjuk ki?


Valószínűleg bent kellett volna maradnia a negyedik dolognak, ha azt nem lehetett könnyedén kivenni.


Amúgy nem olyan bonyolult dolog az a mosógép, hogy ránézéssel bárki ne tudná megmondani, hogy mi volt a funkciója. Ha nem tudod helyerakni az eredeti módon az oktalanul eltávolított funkcionális alkatrészt, akkor hívhatod a szerelőt!

2022. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha ezt így nem tudod értelmezni, ahogy leírzatam es fotólink kell ennek az értelmezéséhez, akkor nem vagy sem okosabb, sem tájekozottabb nalam, akkor megvne fontoskodj s plane ne bunkóskodj. Segítséget kértem nem hányavetiskedő bután-okoskodást.. Te büdösbunkó. Nem kell segítség, döntöttem, kivettem, mosok, működik. Mindenkirohadjonmeg aki ilyen stílusú, mint te.
2022. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!