Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tönkrevághattam a mosógépet?

Tönkrevághattam a mosógépet?

Figyelt kérdés

Helló,

Hülyeséget csináltam és nem szedtem ki a dobrögzítőket.

Az első mosásnál hihetetlen rázkódás volt és miután beszaladtam a fürdőbe vészleállítást csináltam. Kb. 30-45 másodpercet ment így, mire kihúztam az áramot.

Először arra gyanakodtam, hogy nem állítottam be vízszintbe és az a gond, majd miután miliméter pontosan vízszintbe állítottam, indítottam egy szimpla "leeresztő/centrifuga" programot amelyből 3 perc volt a centrifugálás. Óvatosságból a legkisebb 800-as fordulaton ment, de voltam olyan mamlasz, hogy inkább ráültem és kivártam míg letelt a 3 perc.

És most jövök rá, hogy balfék módon benthagytam a dobrögzítőket.

Mentségemre szóljon, hogy életem első mosógépe és a manuálban úgy tüntették fel a dobrögzítőket mint amire csak a szállításhoz bekasztották a tápkábelt, gumicsövet - amolyan holderek - és egy büdös szóval nem írták, hogy ez konkrétan a döbrögzítő én pedig nem tulajdonítottam jelentőséget nekik. Úgy gondoltam maradhatnak.


Tehát 1 óra mosási idő, melyből 4 perc centruga üzemmód dobrögzítővel.

Károsíthattam a gépet? Tönkrevághattam a csapágyazást?



#mosógép #csapágy #centrifuga #dobrögzítő #olyanhülyebalfékvagyok #énbarom
2021. ápr. 13. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én ugyanígy jártam - már régen volt -, és szerencsére nem tette tönkre. Semmi baja nem lett.
2021. ápr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most már mindegy, ha kiszedted próbáld ki, nincs vesztenivalód. A garit szerintem már úgyis buktad nem rendeltetésszerű használat miatt.
2021. ápr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben legtöbbször nem lesz semmi baja a mosógépnek.
2021. ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, csak azért rázkódott mert a rugós dobrögzítés ilyenkor nem tudta végezni a dolgát.
2021. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
Annyi történik, hogy nem működik a belső lengéscsillapítás és bejárja a fürdőszobát. Nem romlik el tőle, ha csak séta közben nem ütközik valamivel keményen.
2021. ápr. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ÚÚÚ, köszi emberek! Nagyon megnyugtató volt olvasni.
2021. ápr. 13. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!