Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Autómata mosógépben csapágycsere?

Autómata mosógépben csapágycsere?

Figyelt kérdés
Elektrolux felűltőltős mosógépem centrifugálásnál hangos mint az isten nyila! a szerelő ki tudja háznál cserélni, vagy elviszi a műhelyébe? kell hozzá valami spéci eszköz?

#electrolux mosógép #autómata mosógép #mosógép csapágy csere
2022. aug. 16. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet csak az aranygyűrűd maradt a dobban, nem a csapágyak problémásak...

Kétlem, hogy egy 2m2-es likban nekiállna csapágyat cserélni bármely értelmes ember...

2022. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
54%
Valószínű nem tudja háznál kicserélni. Ez macerásabb mint az elöltöltős. És nem két perc. Eléggé szét kell szedni.
2022. aug. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem otthon csinálta a felültöltös csapágycserét a szerelő.

Ha már szetszedi érdemes a szivattyú állapotát megnézni, régi gépnél "dob szoknyát" szimeringeket cserélni.

2022. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 soha nem volt aranygyűrűm! magam is műszaki ember vagyok, semmit nem hagyok a zsebekben! amúgy nem 2x2 lukban kéne dolgoznia, teljesen korrekt fűrdőszobám van, körbe tudja járni a gépet.és asszony nélkül élek!
2022. aug. 16. 21:50
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Mindegy hol lax és van-e gyűrűd, én se cserélném a fürdőszobádban a csapágyat, hiszen a műhelybe szállítás is fizetős, kár lenne kihagyni.
2022. aug. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4

Ha olyan műszaki "ember" vagy, akkor megoldanád magad a problémát...

Van satud is asztalra szerelve, hogy a szaki dolgozhasson bizonyára:DDD


Körbejárni a gépet bárki tudja, de mint tudjuk az nem elég, ez nem sámánszertartás:DDD

2022. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 puritan ***** válasza:
100%

Nekem is elektrolux mosógépem van, és kb. négy éves korában az egyik oldali csapágy már NAGYON zajos lett. Mivel öt éves koráig volt rá biztosítás, bejelentettem, de azt mondták, hogy a csapágy kopó alkatrész és erre nem vonatkozik a biztosítás. A szervíz 40 ezerért javította volna meg, attól meg nem sokkal többet érhetett az egész mosógép. Ezért hát - mivel én is olyan műszaki ember vagyok - hozzáfogtam magam. Kiszedtem a rossz csapágyat, megnéztem a típusát, és a neten rendeltem hozzá egy pár utángyártottat. 11-12 ezerbe volt szállítással együtt. A gyári a duplája lett volna. Kell hozzá egy célszerszám, mert a csapágy házának az elején van két lyuk, ebbe kell beleilleszteni a szerszámot, és úgy lehet kicsavarni a helyéről. Ilyenem nem volt, ezért csináltam egyet egy darab laposvasból, meg két csavarból.


Két dologra kell figyelni.

A két csapágy nem egyforma. Az egyiknek a háza jobbos menetű, a másik balos.

A másik, hogy a szimering és a csapágy közötti részt jól tele kell tölteni zsírral, mert egyrészt keni a szimeringet, és később kopik el, másrészt megakadályozza, hogy a víz bejusson a csapágyhoz. Én szilikonzsírt használtam, az nem bántja a gumit, és valamennyire hőálló is.


A javítás óta eltelt két év, de még működik a masina.

2022. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azóta kicseréltem házilag, tökéletesen működik!
2023. okt. 17. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!