Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyi vizet ereszt egy...

RamboJudas kérdése:

Mennyi vizet ereszt egy átlagos klíma egy meleg nyári napon? Létezik, hogy csak 2-3 litert? Tényleg működik az a megoldás, hogy egy tartályban gyűjtöd, és 2-3 naponta kiöntöd?

Figyelt kérdés

2021. nov. 6. 00:37
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

A páratartalomtól is függ, meg attól hányan vannak (izzadnak, lélegeznek) a klimatizáls helyiségben, stb. nem lehet megmondani.

A kondenzbíz nem tiszta víz, van benne minden, nem kell tárolgatni, bebüdösödik.

2021. nov. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Van amikor ömlik, van amikor alig csöpög, változó. Mi rávezettük a növényekre, automata öntözőberendezés. Szeretik nagyon.
2021. nov. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos a mennyiségre nem tudok válaszolni, nekem az ereszbe és a lefolyóba van bekötve.


De miért nem űködne ugyan a megoldás hogy gyűjtöd? Ha elég nagy az edény, és nem lyukas, semmi fizikai akadálya nincs.


A keletkező kondenzvíz mennyisége amúgy a páratartalom, hőmérséklet és a klíma beállításainak függvénye. Tehát nem egy fix érték, ami mindig ugyanannyi lesz. Ezért az edény méretének maghatározásában van némi kockázat...


Amúgy meg klímát (már ha nem mobil) úgy is klímás szerelhet csak, Ő meg tuti mindent el tud mondani és tanácsot is ad.


De ha lehet, inkább a kondenzvíz fix bekötést oldjátok meg, ahol elfolyhat.


Nekem trilál (3 beltéri egy kültérivel) split klímám van sok éve. Én megszenvedtettem a bekötésnél, hogy minden kondenzvíz elvezető valamibe be legyen kötve. Szerncsére két beltérinél adott volt az ereszcsatorna leömlő.


De az egyiknél inkább vésettem vagy 5 métert a lakásban (amúgy is festés előtt álltam), és így a nappali beltérijének a kkondenz csöve a konyhai szifonban végződik. (Ráadásul ezt a megoldást én találtam ki, nem is klímás... Ő kidugta volna az utca fölé a kondenzvíz cső végét, ha már nincs ott ereszcsatorna)


Utálom ha járókelők fejére csepeg és áztatja a járdát, de edényben sem akartam gyűjteni. És tuti lett végül...

2021. nov. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
#3 az utcára vezetni amúgyis szabálytalan. Nálunk kertesben egyszerűbb volt, mert a kertedben azt csinálsz amit akarsz, így egyszerűen csak kidugtuk a csövet, lecsöpög a növényekre.
2021. nov. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

#4 Akkor a klimaszerelők ezt nem ismerki, vagy tojn@k rá. Gyors munka... gyors pénz...


Sétálgass nyáron Bp-n. Szerintem a klímák 30-50%-a ilyen. És fasza amikor a fagyidba vagy az arcodra csöppen a mások izzadtságából kivont kondenzátum... :)


Vagy folyik a falon és áztat el mindent... igénytelen...


Én nem vagyok az a jelentgetős, de amikor a társasház (ahol élek) előtti utcai fa pad, már azért rohadt, mert évek óta oda csöpög a víz rá az egyik meleti klímából...Na azt bejelentettem. Mondjuk sok vátozás nem lett, a csövet odébb hajtották, és legelább már nem a padot áztatja hanem a járdát.

2021. nov. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%
Megbeszélés után az erkélyre vezette a klímás, látta a sok növényt. Most locsolókannába gyűjtöm és locsolok vele.
2021. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!