A földelésnél miért van akkora fontossága az ellenállásának?
Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 23:25
1/12 anonim válasza:
Mert ha nagy az ellenállás nem fog földelni a vezeték
2/12 anonim válasza:
Mert ha túl magas, nem arra fog indulni az áram meghibásodás esetén, hanem feléd. Azaz áramütést kapsz, ha hozzáérsz egy hibás készülékhez. A földelés lényege, hogy elvezesse a nem megfelelő helyen lévő áramot, így ne kaphass áramütést.
3/12 anonim válasza:
A földelésnek hiba esetén van jelentősége. Például, ha egy készülék fémburkolatára valamilyen hiba miatt rákerül a fázis, akkor a földelésen keresztül zárlati áram indul meg, amely működésbe hozza a védelmet, leold a kismegszakító. Ha a földelési ellenállás nagy, akkor rossz esetben nem alakul ki akkora zárlati áram, amely leoldaná a védelmet, így a feszültség tartósan rajtamarad a fémburkolaton és, ha valaki megérinti, akkor megrázó élményben lesz része. Ezért kell törekedni a minél kisebb földelési ellenállásra.
4/12 anonim válasza:
Kb. annyira lényeges, mint a vontatókötél szakítószilárdsága.
A zárlatvédelmi kioldószervek meghatátozott áramra oldanak. Ha lekorlátozod az áramot, nem lesz kioldás, vagy nem időben fog történni.
5/12 anonim válasza:
És amit a #3 ír, azért találták ki az áramvédő kapcsolót (FI-relét). Az már 30 / 100 / 300 mA áram esetén leold. Ekkora áram egy nagyon rossz földelés esetén is ki tud alakulni egy testzárlatos készülék miatt.
6/12 anonim válasza:
fontos az ellenállllllás különben a giliszták úgy állnának a földből kifelé mint a fűszálak...
7/12 anonim válasza:
Hát igen, de a fi relé egy összetett mechanikus szerkezet, túl gyakran romlik el ahhoz, hogy bárki rábízza az életét. Kis földelési ellenállás gyakorlatilag bolondbiztos. Akkor sem ér veszélyes áramütés, ha a kismegszakító tönkremegy, nem old ki, mert az áram a legkisebb ellenállás felé folyik, ami jól összerakott rendszerben nem te leszel.
8/12 anonim válasza:
Hegyeshalomtól Záhonyig az esetek 95 %-ában elsődlegesen nem a földelésen át folyik a hibaáram, hanem vezetékeken át vissza a transzformátorhoz. A földelés az a második vonal.
9/12 A kérdező kommentje:
IT rendszernél pont nagy ellenállás (impedancia) van kötve a védőföldelésre...
Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 19. 09:46
10/12 anonim válasza:
"IT rendszernél pont nagy ellenállás (impedancia) van kötve a védőföldelésre..."
Itt valami félreértés van. Nincs olyan, hogy a földelés csak nagy lehet. Csak olyan van, hogy esetleg nagy is megfelel a célra, ha biztosítja a követelményeket. De a kisebb az mindig jobb.
Szerintem azzal kevered, hogy a csillagpont lehet nagy impedancián át földelt, akkor is I-nek hívjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!