Elmagyaráznátok nekem, miért így működik a klasszikus 120 Literes Hajdu villanybojler?
Nem hibáról van szó, csak szeretnék valamit megérteni! :)
Van egy Hajdu 120 Literes villanybojlerem, vezérelt áramról hajtva. A vezérelt áram az alábbi időpontokban van nálam bekapcsolva, évek óta: 00.50 - 7.50, 17.10-18.10.
Napközben folyamatosan használom ki belőle a forró vizet, ami természetesen egyre kevésbé meleg.
Azonban ezt a jelenséget nem értem:
A bojlerben még olyan meleg víz van 17.00-kor, hogy a kezem nem bírnám alatta tartani néhány másodpercnél tovább.
Majd amikor az Elmü bekapcsolja a vezérelt áramot 17.10 - 18.10 között, az egy órás melegítés után sokkal hidegebb vizem van, mint előtte.
Mitől van ez? Arra gondoltam, hogy a melegítés hatására jobban összekeveredik a tartályban lévő felső meleg víz réteg, és korábban azt pótló alsó hideg víz réteg. Az alsó vízréteg a melegítés hatására elkezd felszállni, és lehűti a felső réteget.
Ez valóban így lehet?
Igen így lehet. De mi értelme van ennek a vezérelt áramoasinak? Anyunak is villanybojlere van, igaz az 80 literes, de kb olyan 2-3000Ft áramot használ el 1 hónap alatt. Cserébe mindig van melegvize, csak akkor kapcsolja ki, ha elutazik néha hétvégére. De mikor 4-en laktunk itt akkor is csak 10.000Ft volt a villanyszámla, pedig a mosógéptől elkezdve minden többet ment. Magyarán ott sem minden a bojlerre írható, hanem más fogyasztóra. Akkor lett amúgy villanyszámla csökkenés, mikor a halogénes lámpákat LED-re cserélte, na akkor az sokat számított.
Biztos nem spórolok olyan dolgokon, ami a kényelmemet szolgálja, főleg mint a bojler ami vicc összeget használ el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!