Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Sokkoló hűtő otthoni használatra?

Sokkoló hűtő otthoni használatra?

Figyelt kérdés

Igen, tudom hogy ezek a hűtők kb. horribilis összegben kaphatók és főleg "ipari" használatra készülnek.


Mégis érdekelne, létezik-e olyan változat, ami nem túl nagy (kb. elférne benne egy 10 literes fazék) és kifejezetten otthoni használatra készült?


2019. dec. 19. 14:00
1 2
 1/11 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem az éttermi változatokat nézegesd...

Pld


[link]

2019. dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi a pitsának????
2019. dec. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
engem akkor szokott sokkolni a hűtő amikor kinyitom és meglátom, hogy az asszony megitta a sörömet és még csak nem is főzött...
2019. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3 Ne izélj már, neked sört főz az asszony? :)
2019. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy 10 literes fazék simán elfér egy nagyobb méretű háztartási hűtőben is, sőt, ha átraksz 1-2 polcot, akkor egy simában is! Ha nagy a család és/vagy sok vendég szokott lenni, akkor is simán jó egy háztartási kombi hűtő, ráadásul az csak "pár százezres" tétel, de mégse olyan drága, mint amilyen fajtát Te akarsz! Azért engem is érdekelne, hogy mi a fenének otthonra ipari hűtő?!
2019. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de hogy főz sört... sajnos :D
2019. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik hogy sokan nem vágják, hogy miről is volna szó.


Nos, elmagyarázom:

Sokkoló hűtésnek az étel +75 ºC-ról +3 ºC-ra történő gyors visszahűtését nevezzük. Az étel hőmérsékletét 90 perc alatt kell lehűteni úgy, hogy az un. belső maghőmérséklete nem lehet ennél az értéknél magasabb. Ennek mérésére egy érzékeny szonda szolgál, mely a folyamat során állandóan méri az étel belsejének hőmérsékletét, lehetőleg több helyen. Sokkoló fagyasztáson azt értjük, amikor max. 240 perc alatt a készételt +75ºC-ról -18ºC-ra fagyasztjuk le, nem alakulnak ki a jégkristályok az étel szerkezetében, minősége így megmarad, mintha frissen készült volna. Az étteremnek igy csak egyszer kell lefőznie az ételt, majd később úgy tálalhatja, mintha most készült volna éppen, ugyanabban az élvezetes, friss minőségben.


A sokkoló hűtésnek egyik baromi nagy előnye, hogy pl. a nagyobb mennyiségben főzött étel (pl. töltött káposzta, pörkölt vagy tyúkhúsleves) tűzforróról olyan gyorsan hűl le jéghidegre, hogy az adott mikroorganizmusok - amik egyébként az étel megromlásáért felelősek - semmilyen körülmények között ne tudjanak elszaporodni a lassú hűlés alatt, ezáltal az adott étel eltarthatósága rendkívüli módon megnövekszik.


Igazából azért érdekelt volna, mert mink egy elég nagy család vagyunk, mindenki sokat eszik, viszont csak hétvégenként érünk rá sütni/főzni. A "készételekből" pedig mindig annyit főzünk le, hogy az kitartson a hét végéig úgy, hogy a lehető legkisebb esély legyen arra hogy az étel megromoljon ill. kelletlen íz, illat és állagváltozás következzen be.


Sajnos a hűtő ilyen szempontból nem túl megbízható (főleg a nyári időszakban).


Ezért érdeklődtem a sokkoló hűtővel kapcsolatban.

2019. dec. 21. 12:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Burzsuj cucc. Azért reklámozzák a konyhafőnökben mint azt a szuvidálós fasságot. Rágen még sima hűtő se volt, a család is sokkal nagyobb volt, mégse haltak éhen.
2019. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

# 8

"Régen még sima hűtő se volt, a család is sokkal nagyobb volt, mégse haltak éhen."


Erre szolgált a sok zsír (pl. konfitálás - a nagy zsíros bödönök), az alapos lesózás, a füstölés vagy a szárítás.


A "szuvidálós fasság" - pontosabban "sous vide" amúgy lehet hogy "burzsuj cuccnak" tűnik, de amúgy annak, aki igazán szereti a húsok ízének az élvezetét, az előbb-utóbb beruház egy ilyenre - nem kell ehhez burzsujnak lenni, elég csak szeretni az igazán jó húsételeket (plusz egy vákuumgépre, mert ez alapvető cucc a sous-vide mellé).


Nem akarok írni a "sous-vide" lényegéről (aki akar úgyis utána jár), de annyit mondok, hogy életem egyik legszaftosabb szűzérméjét ettem - ami ezzel az eljárással készült.

2019. dec. 21. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Pont nem burzsuj! Melós vagyok, 12-zöm, apukám mozgássérült, egyedül van otthon. Hétvégén tudunk csak főzni. Szerdáig van mit ennie, cs-p konzerv vagy készétel tescóból, ami egészségtelen. Ha lenne sokkoló hűtőm, péntekre is le tudnék neki hűteni tányérban kiporciózott kaját, amit egyszerűen kivesz, megmelegít mikróban. Jó lenne olyan, aminek fele fagyasztó, fele hűtő. Már összeszedtem a pénzt egy ilyenre: [link] . Mivel otthoni gépből nincs is másik, tehetik az árát akármekkorára. Kéne egy konkurencia! 210 wattos, ezt a teljesítményt egy sima fagyasztóláda is tudja, csak abba nem szabad forró ételt betenni, mert elromlik.
jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!