Szerintetek egy digitális fényképezőnél (kompakt, MILC, stb) jelent biztonsági kockázatot a WI-FI, adathalászat szempontjából?

Figyelt kérdés
Ugye minden nap hallani az okos telefonok kapcsán, hogy pl. 'hekkerek' könnyen hozzáférhetnek telefonos adatokhoz, vagy épp aktiválhatják a kameráját, stb. Egy digitális fényképezőnél a WI-FI - mint internet hozzáférés -, biztonsági kockázatot jelent adathalászat szempontjából akár úgy, hogy aktiválja egy 'hekker', vagy egyéb bűnöző a fényképező mikrofonját, kameráját?

2019. febr. 3. 08:04
 1/9 A kérdező kommentje:

A kérdés lényege: senki sem szereti, ha idegenek "belépnek" a privát szférájába.


Az ismerőseim, aggályokat támasztottak bennem a WI-FI-s digitális fényképezőkkel kapcsolatban...

2019. febr. 3. 08:11
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Internetről nem elérhető a fényképezőgép, csak közvetlenül egy telefonról.
2019. febr. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 repulo ***** válasza:
49%

Igen.

Gipsz Jakab 4-8 év tanulással, időt energiát és pénzt nem kímélve csakis azért ül le a gép elé, hogy Jóska Pista Kalamáris utca 48. 2. emelet 3 alatti lakos családi nyaraláson készült fotóit és esti megbeszélését a vasárnapi menüről elbitorolja és a dark web-en értékesítse bűnözői körök és a titkosszolgálatok számára.

A paranoia kissé eluralkodott a mindennapjainkban.

Ne vegyél wifi-s gépet ha ilyen félelmeid vannak.

Vegyél filmes gépet és a labormunkát majd megoldod a fürdőszobában(nehogy valaki lemásolja a negatívot zsarolási céllal), vagy ott vannak még az instant gépek. :-)

2019. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak köszönöm válaszát. :)


A második válaszolónak meg hasonló élményeket kívánok mint ami az egyik ismerősömmel történt (nem digitális fényképezővel) és amit itt elbagatellizál. ;)

2019. febr. 3. 15:53
 5/9 anonim ***** válasza:

" Egy digitális fényképezőnél a WI-FI - mint internet hozzáférés"

Nem internet hozzáférés.


És egyébként az aggályokat támasztó ismerőseid nem mondták el, hogy a wifi kikapcsolható?


Mi történt az ismerősöddel?

2019. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"akár úgy, hogy aktiválja egy 'hekker', vagy egyéb bűnöző a fényképező mikrofonját, "


Ezt nehezen tudom elképzelni.

Pl a kamera mikrofonja csak akkor aktiv, ha te átkapcsolod a gépet videó módba és felvételt készitel.


A wifi csak akkor működik ha a készülék be van kapcsolva és a wifi aktiválva van.

A kamera saját wifi hálózatot hoz létre és nem a gép csatlakozik más hálózathoz.

2019. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ahogy már írták, a fényképezőgépen ki tudod kapcsolni a WiFi-t. csak akkor kell bekapcsolni, ha használni akarod, hogy átküldd a képeket valahova. sőt a legtöbb WiFi-s fényképezőgépen ugyanúgy van repülő mód is, mint a telefonokon, hogy semmit ne sugározzanak ilyenkor. ez kikapcsolja a WiFi-t és minden kapcsolatot, amin keresztül bárki fel tudná törni a gépet.

továbbá, ha fizikailag kikapcsolod, áramtalanítod a fényképezőgépet, akkor más nem tudja bekapcsolni azt. ha meg még lencsevédőt is teszel rá, illetve táskába teszed, akkor pláne nem tud se leskelődni, se hallgatózni a gép.

ahogy már azt is írták, hogy a fényképezőgépek (általában) nem közvetlenül a nethez csatlakoznak, hanem egy telefonhoz, vagy számítógéphez és legfeljebb azon keresztül férnek hozzá a nethez, így kívülről is sokkal nehezebb lenne a fényképezőgéphez hozzáférni.

ha folyton bekapcsolva tartod a gépet és még a WiFi-t is bekapcsolva hagyod, akkor ESETLEG elképzelhető, hogy valaki fel tudja törni, de akkor meg úgyis viszonylag hamar le fog merülni.

ráadásul ahány fényképezőgép, annyi féle vezérlő szoftver, mindegyikben más-más hibákkal és hozzáférési módokkal, így sokkal bonyolultabb dolga lenne egy hackernek, aki be akar törni egy ilyen eszközbe. elméletben nem kizárható a lehetősége, de elenyészően valószínűtlen. általában azokat a rendszereket tudják könnyebben feltörni és kihasználni, amik nagy mennyiségben, egységesen és egységes hibákkal működnek és folyamatosan, vagy legalább nagyon rendszeresen és hosszú ideig Internetre van kötve. így lehet velük találomra sokáig próbálkozni és a nagy számok törvénye alapján véletlenszerűen sikereket is elérni.


ha körültekintően, normálisan használod a gépet, akkor a mindenféle vírusok és hackerek sem jutnak fel a gépedre, csak gondolkodni kell, hogy miket nyitsz meg, miket nem, mit használsz a gépen és mit nem.

ha valaki megfelelően használja és gondolkodik, gondoskodik is a biztonságáról, akkor a számítógép kameráját, WiFi-jét sem annyira könnyű meghackelni. pl. ha a webkamerát letakarod/leragasztod, amikor nem akarod használni, akkor nincs az a hacker, aki képes a letakart kamerából bármilyen képet kicsikarni.


ettől függetlenül az sosem hülyeség, ha a lakásban nincsenek mindenhol netre kötött, szemekkel és fülekkel rendelkező eszközök, hanem ezeket lehetőleg eltesszük legalább egy szekrénybe, fiókba, vagy dobozba - különösen, ha olyasmikről akarunk beszélni, amiket nem akarunk, hogy kikerüljenek a szobából. nem véletlen, hogy egy csomó cégnél és kormányszervnél a kellően fontos és magas szintű tárgyalásokra nem lehet telefont és ilyesmiket bevinni, hanem az ajtón kívül be kell tenni egy dobozba, sőt van, hogy még a rádió frekvenciákat is zavarják ilyen helyeken és minimum időnként átnéznek mindent lehallgató berendezések után kutatva is.

2019. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az elővigyázatosság ésszerű szintje helyzetenként változik, de az óvatosság senkinek nem árthat meg.


de ha már biztonságra törekszel, ugye cseréled rendszeresen a jelszavaidat? mert annak sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy a könnyen megjegyezhető, egyszerű és mindenhol állandóan használt jelszavad miatt férnek hozzá dolgaidhoz, minthogy valaki betör a gépedre, vagy pláne a fényképőezőgépedre


[link]

2019. febr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sok-sok köszönet a válaszolóknak. Kiváltképp az utolsó hozzászólónak.


Igen cserélgetem a jelszavakat, bár legtöbbször csak akkor, ha az adott honlap rákényszerít. :) :D :$


De akkor most már gyakrabban fogom.


Igen, azt tudtam, hogy az asztali számítógép és az okos telefonok a legsebezhetőbbek.


Az viszont meglepett, hogy ha mégis tudják aktiválni WI-FI-n keresztül a digitális fényképezőt akkor az ha lemerül, nem ad tovább jeleket.


Az asztali számítógép webkamerája tudtommal kikapcsolt állapotban is aktiválható. (Bár az igaz, hogy akkor is áram alatt van a számítógép, nem tudtam, hogy ez ennyire számít).


Az meg, hogy elfordítom, letakarom a kamerát ha nem használom, mindig is evidens volt.


Az az ismerősöm aki pórul járt, azóta átesett a ló másik oldalára... De azok után megértem.

De ő egyébként valóban nagyon hanyag volt ilyen téren. Ha hasonlattal élhetnék: nyitott ajtóval "védekezett" a betörő ellen.

2019. febr. 5. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!