Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgépet szeretnék...

Fényképezőgépet szeretnék venni. Valaki segít melyik legyen?

Figyelt kérdés
3 fényképezőgépet néztem ki és az lenne a kérdésem melyiket lenne érdemes megvenni. Mind a háromról jók a kritikák. Ez a három: Nikon D5300, Nikon D3400, Nikon D3300. Árban igazából alig eltérőek, szóval mind a három számomra szóba jöhet. Viszont. Kb. egy éve fényképezek egy Samsung Galaxy A5 2017-tel és beleszerettem a fényképezésbe mint hobbi ezért is szeretnék egyet választani ebből a 3 fajtából. Első gépem lenne és ez lenne a kérdésem. Melyiket lenne érdemes megvenni és milyen objektívet ajánlotok kezdőnek a géphez? (Ha nem kell még objektív szerintetek akkor azt is írjátok oda!) Köszi a válaszokat előre is! Üdv! :)

2018. nov. 2. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Az 5000-res széria most D5600-nál tart, a 3000-re D3500-nál, itt látod a különbséget:

[link]


5000-res igazi előnye csak a külső mikrofon csatlakoztatás (vloggereknek lényeges), meg kicsit minőségibb anyaghasználat, szenzor tök ugyanaz.

2018. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igazából azt vedd meg amelyik tetszik és az igényeidnek megfelel.

Az objektív az ami fontosabb. Annál majd kinyithatod a pénztárcád. De ez is attól függ, hogy mit akarsz fotózni és mennyire komolyan.

2018. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ThodEE GoD ***** válasza:
Plusz a D5300 nak kinyitható a kijelzője ami néha jól tud jönni, objektív meg nagyon is kell mert anélkül van egy vázad ami majdnem semmire nem jó :D
2018. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a három nagyjából ugyanazt tudja, a fotózás megtanulásához mindegyik egyformán alkalmas. csak kisebb-nagyobb eltérések vannak köztük, mint a kihajtható LCD, vagy a mikrofon bemenet, amik bizonyos helyzetekben jelenthetnek akár nagyon komoly különbséget is, de amíg nincs rá szükséged, addig nem tudod, hogy kelleni fog-e valaha.


egy gép tudás nélkül nem fog jobb képeket csinálni, ha nem tanulod meg használni és legalább az alap fogalmakkal nem ismerkedsz meg. pl. azzal, hogy egy cserélhető objektíves gépet egyáltalán nem lehet objektív nélkül használni, mert kb. olyan lenne, mint egy autó kerek nélkül: nyomkodhatod a gombokat, csak alkalmatran arra, amire használni akarod.


én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2018. nov. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat/tippeket! :)

Ui.: természet fotókat csinálálok és imádom.

2018. nov. 3. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdező kit obival venné a gépet és arra gondolta, hogy nem kell külön obit venni.


Természet fotózáshoz viszont kevés a 18-55ös kit objektiv.

Oda már elkelhet a 300mm vagy afölötti tele obi.


(Javítasok ki ha tévedek, nagyon kezdő vagyok még)

2018. nov. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A természet fotók alatt olyanokat értek, hogy őszi (vagy legyen bármilyen évszak) nem is tályakat hanem különböző szemszögekből való fotózás. Pl.: a levelekből fotózni az utat. Vagy a fa kérge belelóg a képbe de az homályos és a mögötte lévő "téren" van a hangsúly. Várat/kastélyt fotózni. Remélem érthető. :)

A válaszokat újra köszönöm!:)

2018. nov. 3. 18:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező: amiket leírtál, az első sorban kompozíciós kérdés, nem a gépen múlik, hanem azon, hogy mennyire vagy kreatív, találékony, kísérletező. a gép csak a kisebb mélységélesség és szélesebb technikai lehetőségeket adha hozzá, de nem a gépen múlik, hogy érdekes és jó képeket tudj csinálni és ilyen tekintetben eddig sem a telefonod akadályozott ebben meg.


szóval igen, a kiválasztott gépek bármelyike meg fog felelni hozzá.


#6-os: a természetfotózás egy tág fogalom, amibe nagyon sok minden belefér. az is, amikre te gondolsz és a komolyabb teleobjektíveket igénylik, meg amiket a kérdező le is írt általánosabb, hétköznapibb dolgok is. ugyanúgy természetfotó az is, ha a sast fotózod az égen, vagy a mókust a szomszéd erdő fáján, mintha az egész erdőt egyben fotózod. sőt az is, ha a bogarakat makrózod a fa tövében...


a leírása alapján ő (most még) általánosabb dolgokban gondolkodik. kezdésként elég lehet hozzá a 18-55 is, aztán majd kitapasztalja, hogy mire lesz inkább szüksége, ha más is kelleni fog neki.

2018. nov. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Igazad van. Nagyon magamból indultam ki a "természet fotózásnál". :D

Alig pár napos az "első gépem" és már teszteket/fórumokat youtube videókat böngészek obik miatt. :D

(Ezt a kérdezőnek is tanácsolom. :D Eddig 4-500 eurót spóroltam meg, mert nem vettem meg az elsőre jónak tűnő objekítveket. Szeretek magam utána nézni a dolgoknak. Lehet,hogy akár több napos/hetes munka, viszont hasznosabb mint itt kiírni, hogy "milyen .....-t vegyek.)

2018. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 #8 Bizony már jómagam is keresgélek/ nézek véleményeket 2 hete folyamatosan csak gondoltam felírom ide is mit gondolnak mások. Illetve olyat is megkérdeztem aki ért hozzá és ő mit ajánl. Köszönöm szépen! Ment mindenkinek a zöld kéz!
2018. nov. 5. 23:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!