Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Panasonic 25mm 1.7 mélységéles...

Panasonic 25mm 1.7 mélységélesség - hiba vagy nem?

Figyelt kérdés

Használtan vettem egy fix 25 mm-es objektívet. Majdnem tökéletesen működik, egy dolgot leszámítva: egyetlen rekeszértéken sem tudom beállítani, hogy minden távolság éles legyen a képen. A gép beállításai: 49 pontos AFS, rekesz prioritással. Hiába, vagy egy közeli, vagy egy távoli pontra fókuszál. Más AF vagy MF állásokban sem jobb a helyzet. A 12-32mm kit objektívvel semmi hasonló gond nincs.

Azt értem, hogy a fix, fényerős obikat nem tájfotózásra találták ki, csak szeretném, ha nem ragaszkodna valaminek az elmosására minden beállításnál.


2018. aug. 6. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

A kit obidnál se tudod úgy lerekeszelni, hogy végtelen legyen a mélységélesség, legfeljebb te nem veszed észre...


Az 1.7 nem a mélységélessége, hanem a fényereje.

25 mm-es tökéletes portréfotózáshoz és egyebekhez....


DSLR gép....


nincs itt semmi probléma


azt meg meg tudod nézni is (belenézel az objektívbe, amikor félig lenyomod a gombot, vagy exponál hosszabban), meg mérni is tudod, hogy működik-e a rekesz, mozog-e

2018. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul írtam, az 1.7 a nevéhez tartozik:) Tehát 1.7-től 22-ig végigpróbáltam, de mindig kiszúr egy tartományt élesnek, a többi meg homályos marad. A blendenyílás láthatóan szűkül-tágul, nem hibás a mechanika. Egyébként nagyon szépen működik, öröm vele fotózni, legfeljebb átteszem a gépre a kit obit, amikor kell.
2018. aug. 6. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen az objektív, sokan pontosan ezt szetetnék, arra panaszkodnak, hogy minden éles, nem tudnak elmosódott hátteret csinálni. Ennél a látószögnél ez elég különleges amúgy, nekem a 35mm-essel is minden éles volt.
2018. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tuti kis objektív de nem arra van amiről te írsz.


A 49 pontos AFS nem arra van hogy akkor mind a 49 pontot élesre állítja neked.


Amúgy ha mindent tűrhetően élesre akarsz csinálni a képen akkor vegyél egy 14mm-es obit (pl. a pana 14mm), tegyél az obira egy 0,7es előtét lencsét, állítsd a gépet rekesz-előválasztásra, állítsd a blendét 22-esre (a legkisebbre), ha szükséges tedd állványra. Így tűrhetően éles lesz minden.


A dolog szépség hibája hogy 9-es blende-érték felett (egy átlag obi esetén) zuhan a képélesség mértéke. De 14mm-es gyújtótáv + 0,7x előtétlencse esetén elég lehet a 9es blende is a kívánt cél eléréséhez.

2018. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az lehetetlen, hogy minden távolság éles legyen a képen, de van az ún. hiperfokális távolság, amire beállítva a végtelenig élesnek KELL lennie.


Ez ennél az objektívnél 1,7 rekeszen kb. 25 méter, F8 rekeszen meg 5,2m. Utóbbi esetben 2,6 métertől végtelenig mindennek (relatíve) élesnek kell lennie a fotón.

2018. aug. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kicsit tovább teszteltem a dolgot, déli fénynél manuális fókuszban SOKKAL megbízhatóbb a lencse. Egy DOF-táblázat segítségével állítgattam a távolságokat meg a rekeszt egy nyílt téren, ahol volt közeli, távolabbi és szinte végtelen messzi objektum, egyértelműen könnyebben állította be az élességet, mint az autofókusz.
2018. aug. 7. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:

"egyértelműen könnyebben állította be az élességet, mint az autofókusz."


Miért akkor ki vagy mi állította az élességet?

2018. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: AF-en mindig vagy a pár méterre lévő bokorra, vagy a messze lévő házra fókuszált. MF-en tekerve a gyűrűt meg tudtam állni egy olyan pozícióban, ahol minden távolságban élesen látszottak a tárgyak.
2018. aug. 9. 09:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!