Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy belépôszintû dslr váz...

Egy belépôszintû dslr váz kitobival jobb mint egy nagyon jó kamerájú modern mobiltelefon?

Figyelt kérdés

Persze a szenzor nagyobb, így a kép is részletgazdagabb lesz, plusz a legalapabb objektív is jobb, mint az a kis szar lencse. Viszont a kérdésem arra vonatkozik, hogy egy laikus embernek (merthpgy a legtöbb fotónak a közönsége ôk) feltûnhet a különbség egy nagyon drága telefon és egy belépôszintû dslr képe között? Tegyük fel, hogy mindkét eszközt egy ugyanolyan tudású emberke használja. Egy kitobjektív 55mm-en max f5.6 rekeszre képes, ami valljuk be igen kevés, ezt szerintem egy jobb teló is tudja.

Belépôszintû alatt egy alap aps-c szenzoros dslr-t értek (vagy akár milcet) egy alap 18-55 f3.5-5.6-os obival.



2018. jún. 14. 19:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel, hogy mint átlagember, zoomol, ennek optikai zommal lesz értelme, a mobilokban digitális zoomnak semmi.
2018. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jobb a legolcsóbb tükrös is a kitobival.
2018. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
De mi a célfogyasztás? Ha sajtó, akkor én azt mondom, optimális körülmények között fotózva, egy átlagos újságolvasónak semmi nem tűnne fel. A témában járatos pixelbúvárok nyilván differenciálnának, de egy témát nem ismerő laikus kb. semmit. Lásd Nokia Pureview. Fényszegény környezetben meg elhasal a telefon, ott nincs kérdés.
2018. jún. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ég és föld a különbség. A mobilos fotózást a kényelmes embereknek találták ki, hiába a nagyon drága a mobil, nem a fotós képességeit fizettetik meg veled, hanem a többi szolgáltatást is ...A kényelem árát a fotók minőségénél fizeted meg, míg egy aps-c gépnél a fotók minőségéért a " cipeléssel" és a "kényelmetlenséggel" fizetsz...

Mindennek " ára " van....Lehet választani, hogy kinek mi a fontosabb, a kényelem, vagy a minőség....

2018. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
#4-es, miért pont az APS-C-t emeled ki, mikor az nemhogy nem profi, de még csak nem is különleges minőségi kategória? persze jobb a mobilos piszokfoltnyi érzékelőknél, de egyrészt úgy tudom, még kompaktok is vannak APS-C szenzorral, tehát egyáltalán nem jó példa a nagy méretre, másrészt az APS-C sehol nincs minőségben a full-frame gépekhez képest, amiből szintén létezik már kis méretű, könnyen cipelhető MILC is, ráadásul ha már a méretet akarod hangsúlyozni, akkor sokkal jobb példa lenne a közép vagy nagyformátum emlegetése, ahol csak az érzékelő majdnem akkora, mint egy APS-C gép teljes hátoldala.
2018. jún. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

kérdező: megoszlanak a vélemények, hogy az olcsóbb fényképezőgép vagy a drágább mobil képminősége jobb és hogy melyik praktikusabb, jobb váalsztás. ebben sosem lesz egyetértés. részben, mert ugyanolyan hitvita, mint az, hogy melyik gyártó a jobb. próbáld ki mindkettőt azonos körülmények közt és döntsd el, hogy SZERINTED melyik mennyivel jobb és hogy megéri-e neked az ár és egyéb különbséget. a minőség érzékelés ugyanis egyéni. van, aki sok mindent látott, műveltebb a szeme, pláne ha jobbhoz szokott, akkor könnyebben kiszúrja. akinek kevésbé edzett a szeme (vagy nem is érdekli annyira h jobban megnézze, annak meg lehet h nem tűnik fel valamekkora eltérés. a hifi világban előbb az a vita ment h a bakelit jobb hangú a CD-nél, aztán hogy a SuperAudioCD jobb hangú-e az MP3-nál, most asszem ott tartunk, hogy az MP3 vacak és az AAC sokkal jobb, de még mindig a bakelit vezet - viszont hallgasd meg azt a zenét élőben és eldobod az agyad így is.

technikai szinten a mobilok egyértelműen gyengébbek. kis méretű szenzor, kisebb, rosszabb minőségű optika, stb. technikailag a fényképezőgépek jobb minőségre lehetnek képesek - ha a fényképezőgépet nem ugyanazokból az alkatrészekből rakják össze, mint a mobilt, hogy olcsóbban adhassák. a nagyon olcsó fényképezőgépeknél pont emiatt sajnos ez egyáltalán nem biztos, hogy valóban van jobb minőség.

viszont a jobb képek nem csak a gépen múlnak, hanem azon is, hogy akinek a kezében van, mennyire ismeri és mire, hogyan tudja használni. nagyon sok nagyon jó fotós (nem csak profik) használják a mobiljukat is fotózásra és nagyon sokan igen komoly szinten és nagyon jó minőségű képeket alkotnak fele - olyanok is vannak köztük, akik nagy méretben kiállítják és eladják a képeket, mert a telefon technikai minősége elég hozzá, a képet tartalommal meg a fotós tölti meg és ez nem az eszközön múlik (persze a technika korlátot szab és csak olyat érdemes telefonnal csinálni, ami technikailag kivitelezhető vele).


mindennképpen a mobil fotózás mellett szól, hogy még ha csak telefon méretű is a fényképezőgép és semmivel sem nagyobb/nehezebb, akkor is egy külön doboz, külön kell tölteni, külön kell cipelni, foglalkozni vele és ez plussz teher a telefon mellett, amit egyébként is mindig magaddal hordasz. szóval sokan pont a fényképezőgépet hagyják mindig otthon, mert "most nincs kedvem ezt is cipelni", "elfelejtettem feltölteni", "úgyis csak sétálni megyek, most nem akarok annyit fotózni". ha te nem ilyen vagy, nem zavar, hogy plusz egy dolgot cipelsz, úgy érzed, hogy többet kapsz tőle, mint a mobiltól, akkor vegyél fényképezőgépet. olyat, aminek a tudása és minősége megfelel neked.


a döntés és a szempontok kialakításának felelőssége viszont a tiéd. neked kell tudni, hogy mire és hogyan akarod használni, mire van szükséged és mi mennyit ér meg neked. hogy minek mennyire jó (és főleg számodra megfelelő) a minősége, azt meg ellenőrizd le és döntsd el, hogy neked mi felel meg jobban. végső soron úgyis neked kell megfelelnie, nem nekünk, szóval a te véleményed a döntő, nem a miénk!

2018. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
#3-astól bocsánatot kérek, #4-és vagyok és újra olvasva rájöttem h a kérdésben szerepel az APS-C, így értem miért hoztad be a válaszodba, de ahogy ő is írta a kérdésben a MILC-et, szerintem nem igazán méret meghatározó az APS-C - a telefonnal szemben persze jelentősebb, de inkább a gépformátum (kompakt, MILC, DSLR) számít itt, ami nem szenzorméret függő.
2018. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
63%
Akkor fog leáldozni a fényképezőgépeknek, ha majd a cinematográfusok mobillal mennek esküvőket fotózni, videózni. Addig lehet ábrándozni arról, hogy egy jobb teló mire képes...
2018. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
8-as, nem hinném, hogy túlzottan sokat kell erre várni, a folyamat már elindult. Példa rá, hogy mozifilmek is készülnek dslr-el a mázsás, méregdrága filmes kamera helyett (nem kisérleti amatőr-izék, hanem "igazi" nagyfilmek) Nyilvánvaló, hogy a kisebb, könnyebb eszközt is megtalálják és használják.
2018. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A fényképezőgép nem csak az objektív miatt lesz jó, hanem a szenzora miatt is. Egy fényképezőgépben mekkora is a szenzor? Kb. 2-4mm nagyságú? Fizikailag lehetetlen, hogy ekkora szenzorral jobb képeket készíts, mint egy ASP-C méretűvel és akkor még nem is tartunk ott, hogy van-e előtte objektív.


"Egy kitobjektív 55mm-en max f5.6 rekeszre képes, ami valljuk be igen kevés, ezt szerintem egy jobb teló is tudja."


Mire kevés? Amit a fényképezőgép tud háttérelmosást, az színtisztán szoftveresen van megoldva, csak hogy tisztán lásd a dolgokat. 5.6-os fényerő már bőven elég ahhoz, hogy 55mm-en szép legyen a háttérelmosás és ahogy megyünk a tele állás felé, úgy veszít a fontosságából a fényerő, ha a háttérelmosást nézzük csak. Beltérben igaz, hogy kevés ez a fényerő, de még mindig jobb, mint a mobiltelefon, ami beltérben csak egy zajos képet tud kihozni magából.


Szerintem még egy laikus számára is teljesen egyértelműen látszik, hogy melyik kép lett DSLR-el és melyik kép lett mobillal fotózva.

2018. jún. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!