Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem lehet össze hasonlít...

Miért nem lehet össze hasonlítani a Nikon és Canon gépeket?

Figyelt kérdés

Tudom darázsfészekbe nyúltam ezzel, de nagyon érdekel ez a téma. Olvastam már olyant, hogy lovat és marhát próbálok összehasonlítani, de miben különböznek ezek a márkák "összehasonlítható" eszközei?

Valaki írna egy pro/kontra leírást?

Kezdő vagyok a témában, így szeretném az alapokat megérteni.


Köszönöm!



2018. ápr. 11. 12:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Meg egyébként is, haladni kellene a korral, ma már rég nem a Canon és a Nikon a két uralkodó márka.

Például mondja már meg valaki, hogy a Nikon miért nem merte piacra dobni a DL gépcsaládot? Ja, hogy még mindig megveszik a moslékot az emberek...lásd kommersz piac...

A Sony meg már az X-edik generációs RX10-el jön ki, hol van erre a Nikon konkurens gépe????

Se baj , higgye csak sok emberke azt, hogy még mindig a Canon meg a Nikon a valami....

2018. ápr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

a gépeket össze lehet hasonlítani, sőt érdemes is, amikor választani próbálsz köztük. csak a konkrét gépeket érdemes összehasonlítani, nem a két márkát, mert a gépek közti különbségek (jelentős része) nem abból adódik, hogy Canon vagy Nikon gép, hanem hogy az adott gépnek mik a tulajdonságai. ahogy autóknál sem mindegy, hogy egy adott gyártó luxus kategóriás modelljét vizsgálod, vagy a háziasszonyoknak szánt bevásárló autójukat...


a gyártóknak vannak jellemző vonásaik, amik jobbára megjelennek a gépeikben is, de minden modellben más és más mértékben jelenhetnek meg és más módon befolyásolhatja az aodtt modellt, hogy egyik vagy másik gyártó terméke. a termékkategóriától függően pedig egy csomó jellemzőjük egyáltalán, vagy csak alig jelenik meg egyes termékeikben.

a Canon és Nikon esetében a legtöbb márka függő jellemző (bajonett rendszer, garancia, szerviz támogatás, stb) a DSLR gépekhez kötődik, így semmit nem mond el a kompakt gépekről, mert azokra ezek a jellemzők nem vonatkoznak.


a márkához kötődő jellemzők általában azok, hogy a Nikon gépek inkább kékes színvilágúak, a Canon gépek inkább sárgásak, a Canon 1-2 év garanciát szokott vállalni, viszont Magyarországon helyben biztosít szervizt, a Nikon DSLR vázakra 3 év garancia van, viszont egyre kevesebb gépet javítanak helyben és a többségét szomszédos országokba hordják javítani (mondjuk sokak szerint egyik márkaszerviz sem túl széles körben népszerű, a tapasztalatok megoszlanak róla).

nehezen mérhető, de egyértelműen fontos tulajdonság, hogy a két gyártó gépeinek kezelése, kezelőszerv kiosztása, ergonómiája, tervezési és működési filozófiája gyökeresen eltér egymástól.

egyértelműen mérhető és jellemezhető tulajdonság, hogy általában a két gyártó DSLR gépeinek objektív bajonettje ellenkező irányba tekerdik, amikor a gépre teszed, a zoomot is a másik irányba kell tekerni használat közben, így elég zavaró tud lenni a két márka gépeit együtt, vagy váltogatva használni, viszont elég gyorsan át lehet állni, ha valaki vált (és persze ha kellően rugalmas is). a két gyártó más-más szabványokat, technológiákat és megoldásokat szokott támogatni, így sok csatlakozójuk általában nem szokott kompatibilis lenni, eltérnek a vaku rendszereik, már megjelenésükben és működésükben is mások az objektíveik. a Canon elég régóta a teljesen elektronikus EF bajonett rendszert használja, az objektívek végén csak érintkezők vannak, a képstabilizátor, az AF motor, a blende beugrasztás, minden csak elektronikusan kommunikál a vázzal, nincsenek a bajonettben mechnaikus átvitelek, a bajonett csak az objektív fizikai rögzítését a gépvázon oldja meg mechanikusan. a Nikonnál viszont csak újabban jelentek meg az objektívbe épített AF motorok, korábban a vázban levő motor hajtotta, illetve mechanikus átvitellel oldják meg a blende beugrasztást is, ezek maitt a Nikon objektívekből az elektronikus jelátvitel érzékelőin kívül mechanikus alkatrészek is kiállnak, amik miatt pl. akár sérülékenyebbek is lehetnek a Canonoknál, ha valaki objektívsapka nélkül hurcolja őket és ha így dobálod be táskába, övtokba, akkor azokat halamosak lehetnek kikoptatni, kiszakítani.

hogy milyen érzékelő méreteket, típusokat, kártyákat, stb. használnak, az ugyan márkán belül vannak tendenciák, de már gyártón belül is eltérő lehet, így nem lehet általánosan jellemezni a gyártókat.


továbbra is azt mondom, hogy a konkrét gépeket próbáld összehasonlítani és azt vizsgáld, hogy melyik mit tud, melyikben mi tetszik/nem tetszik, ne a gyártókat általában vizsgáld. ugyanezeket a különbségeket úgyis megtalálod gép szinten is, csak úgy sokkal kézzelfoghatóbb, hogy melyikkel mi jár. alapvetően nem jelent különbséget, hogy Canont vagy Nikont veszel, ha azonos kategóriában vizsgálod a termékeiket, nagyjából mindkét gyártó ugyanazt nyújtja egy kategórián belül.

2018. ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
SZVSZ elmondható, hogy a Canon jobb gépeket, a Nikon pedig jobb objektíveket gyárt. Kb. ennyi.
2018. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!