Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy fényképezőgép meddig...

Egy fényképezőgép meddig marad “éber” állapotban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel egy rendezvényt szeretnék filmezni. Viszont nem akarok végig a gép mellett állni. Tavkioldó és előre beállított beállítások segítségével az ülőhelyemről szeretnék filmezni. Azt viszont nem tudom, hogy ha például a műsor kezdetén bekapcsolom a gépet és leülök, akkor ha pl a műsor közepétől szeretnék filmezni addig bekapcsolva marad-e a gép vagy sem!? Tehát az lenne a kérdés lényege, hogy bizonyos idő után a gép úgynevezett “alvó” üzemmódba helyezie magát vagy bekapcsolva marad és bármikor kezdhetem a filmezést egészen addig amíg le nem merül?


Nem tudom, hogy ez a dolog függ-e a gép típusától vagy sem, a gép amivel majd próbálkozni szeretnék az egy CANON EOS 100D


Remélem érthetően el tudtam magyarázni, köszi a válaszokat!



#Canon #filmezés #uzemido #tavkioldo
2018. ápr. 6. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy nem vesz fel egyszerre fél óránál többet. És tudtommal (legalábbis a régiek) a dslr-ek nem lépnek alvóba, mennek amíg le nem merülnek.
2018. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én már megtaláltam a választ a gép kezelési utasításában.
2018. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Én is megtaláltam, pedig nincs is ilyen gépem. Volt viszont kiváncsiságbnól másfél szabad percem - ezalatt megtaláltam, megnyitottam a pdf-et, megkerestem az automatikus kikapcsolásról szóló részt, sőt azt is megtaláltam, hogy a menüben milyen beállítási lehetőségek vannak.


Ezt azért tudtam megtenni, mert nem vagyok sem lusta ge... izé... orbán, sem szellemi fogyatékos.

2018. ápr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

"Tegyük fel egy rendezvényt szeretnék filmezni"

Akkor alap, hogy kipróbálom a technika lehetőségeit és nem vadidegenektől kérdezősködök.

2018. ápr. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rögzítés közben nem kapcsol ki, egyedül arra kell figyelni, hogy 29 percnél automatikusan leáll a felvétel, és újra kell indítanod. Ha több részletben rögzítesz, akkor azonban a két felvétel között lekapcsolhat a kamera. Ezt azonban a menüben meg tudod változtatni, automatikus kikapcsolás funkciót keresve. Ez fontos, mivel alapból csak 1-2 percre van általában állítva. Ha ez megvan, akkor a memóriakártya mérete és az akksi lemerülése jelenthet csak akadályt. A 100D kicsit több mint egy órát bír, de nem sokkal előtte egy 16 GB-s kártya már meg is telt, ezt vedd figyelembe. Azzal is számolj, ha rendezvény elején lepróbálod a beállítást, további értékes akksiidőt veszítesz (én ilyen spórolós esetben kikapcsolt géppel a keresőn keresztül szoktam ellenőrizni a kompozíciót, és csak rögzítés előtt kapcsolom be a gépet).


Off: elég elkeserítőnek tartom, hogy egy gyakori kérdések nevű oldalon azért kell kioktatni valakit, mert feltesz egy kérdést. Főleg, hogy az eddigi 4 válaszból mindössze egy tartalmazott használható információt. Szomorú élete lehet annak, aki abban leli örömét, hogy kezdőkkel, amatőrökkel személyeskedik kioktató stílusban egy internetes fórumon. Persze persze, google első találatban ott a válasz. Aztán ha pl. sürgősen kell neki, minek nyálazzon át száz oldalt a használati utasításban, amikor itt egy felület, aminek elvileg az a lényege, hogy lényegre törően és személyre szabottan választ kaphat valaki a problémájára? Mintha ti kezdőként nem fordultatok volna tök evidens kérdésekben is hozzáértőhöz.

2018. ápr. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Aztán ha pl. sürgősen kell neki, minek nyálazzon át száz oldalt a használati utasításban"

Ne légy te is ilyen életképtelen. Megkapta a géphez a manuált pdf-ben. Kereshető. CTRL+F > "automatikus kikapcsolás" > egyből mutatja a tartalomjegyzékbnen, hoyg a 35. oldalon találhatod. Még le sem kell görgetni, mert kattintható az oldalszám! Ezt nekem tovább tart leírniu, mint tegnap végigcsinálni - úgy, hogy ninc silyen gépem, tehát keresnem kellett a neten leírást.


Nagyon komolyan kérdem: tényleg csak én vagyok ilyen túlművelt? Tényleg nehézséget okoz ez egy átlagos embernek így a XXI. század elején?


"itt egy felület, aminek elvileg az a lényege, hogy lényegre törően és személyre szabottan választ kaphat valaki a problémájára?"

Józan paraszti ésszel én úgy gondolom, hogy amire egymagam, egyedül, önerőből hamarabb megtalálom a választ, mint amíg bepötyögöm a kérdést (nem hoyg még várjak is, míg erre vetődik valaki aki válaszolni tud), akkor azt én magam megkeresem. Te hogy látod ezt?


És most megismétlem a kérdéseimet. Kérlek, válaszolj őszintén, objektíven:


1) Tényleg úgy ítéled meg, hogy egy olyan ember számára, aki képes a számítógépet (sőt, a fényképezőgépet) bekapcsolni, nehézséget okozna a fenti feladat önerőből történő teljesítése? Vagy csak a lustaság?


2) Észszerűnek, értelmes viselkedésnek tartod azt, hogy míg a használati utasításból két perc alatt hozzájuthatsz a keresett információhoz, te inkább ellátogatsz a gyíkhura, kategóriát választasz, bepötyögsz egy hosszú kérdést magyarázattal, majd vársz - akár órákig is - egy válaszra, miközben símogatod a használati utasítást tartalmazó CD-t és várod, hoyg dorombolni kezdjen?

2018. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát #6-nak minden szavával teljesen egyet tudok érteni. Amit egy googleval, Wikivel, satöbbi meg lehet oldani, ahhoz kár az ide járók energiáját pazarolni. Aki önállóan képes a Gyakorit kezelni, az tán egy Googlet is.
2018. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6 Én is elárulok egy titkot: a gyakorin feltett kérdések 99%-ára van válasz az interneten. A fotó/videó szekcióban ez az arány közel 100%-ra kúszik fel, mivel kevés olyan dologban tudsz még a te túlműveltségeddel is olyan dolgot mondani, amit valaki, valahol az interneten már ne válaszolt volna meg. Hogy mégis miért kell itt újra és újra leírni a mindenki számára elérhető válaszokat? Hát azért mert a hozzá nem értő nem csak hogy a választ nem tudja, még a problémáját sem tudja igazán megfogalmazni. Mivel te lehet, hogy rutinból tudod már, hogy az "éber állapot" alatt az "automatikus kikapcsolást" kell érteni, amiről szintén tudod, hogy benne van a manual-ban, ezért érdemes azt felcsapni, az még nem jelenti, hogy a kérdező is erre a következtetésre jut. De lépjünk tovább: a legtöbben nem feltétlenül arra kíváncsiak, hogy megtalálható egy adott funkció a gépben van sem. Hanem adott egy konkrét élethelyzet (lásd: rendezvény videózása), amihez kérnek segítséget. Tökéletes példa erre az #1-es válasz: tekintsünk el attól, hogy a második fele pontatlan, viszont az első részében egy fontos dologra hívta fel a kérdező figyelmét. Ezt nem tudta volna meg, ha kizárólag az automatikus kikapcsolás funkcióját ismeri meg, élvégre józan paraszti ésszel miért kapcsolna ki egy kamera 30 percnél, nem igaz?


És persze, igazat adok neked abban, hogy sok esetben kevesebb lustasággal és több talpraesettséggel elég sok kérdés nem születne meg itt. De ha ezt úgy látod orvosolni, hogy indulatosan kioktatod a kérdezőt, miközben meg sem próbálsz a legjobb tudásod szerint választ adni, akkor nem tudom minek regisztráltál.

2018. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vagy nem érted, mit mondok, vagy nem akarod érteni. Én az utóbbira tippelek.


Természetesen mondhatjuk, hogy minden meg van válaszolva az interneten - de van, amire a választ másfél perc alatt egy betanított majom is megtalálja, és van, amire nem - vagy nincs is rá egyértelmű válasz.


Ez utóbbi két kategóriának itt a helye. De megismétlem, mert valamiért efölött elsiklottál: józan paraszti ésszel van értelme feltenni itt egy olyan kérdést, amire a választ magad is meg tudod találni, ha az IQ-d meghaladja egy éticsigáét?


Azon pedig szintén érdemes vitatkozni, hogy mi értelme van megválaszolni a fel nem tett kérdéseket. A kérdező egészen egyértelmű kérdést fogalmazott meg, ráadásul teljesen érthetően (tehát nem hülye). Miért kéne nekem az ő kérdéséből kiindulva egy komplett témakört leírni, részletezni, eljutni az eseményfotózástól a várható fényviszonyok elemzésén keresztül a vibráció-csökkentés elméleti és gyakorlati korlátainak megvitatásán át a dolog jogi aspektusainak megvitatásáig? Ez mind nem volt kérdés - és mind érdekelheti a kérdezőt.


Te miért nem tértél ki ezekre a válaszodban? Hol húzod meg a határt, amit még elmondasz egy - egyébként teljesen konkrét és korrekt - kérdésre adott válaszodban?


Nagyon meg ya mellébeszélés, ezt látom, de közben szerintem te magad is tudod, hogy igazam van. A kérdező feltett egy egyértelmű kérdést, amire megtalálta volna maga is a választ másfél perc alatt. Pont. Ezen nincs mit vitatkozni.


És még valami: te hogyan vezetnéd rá a kérdező(ke)t az önálló gondolkodásra és problémamegoldásra? Ha már a szüleik, a tanáraik ezt nem tették meg... Mert azzal, hogy a LEGELEMIBB, LEGEGYSZERŰBB kérdésre is írsz neki egy litániát, nem az fog kialakulni benne, hogy önállóan - akár a helyszínen, akció közben - elkezdjen GONDOLKODNI azon, mi lehet a megoldás egy felmerülő problémára. Ha kinyalod a seggét, akkor minden hasonló butasággal ide fog jönni, mert tudja, hoyg itt majd mondanak neki valamit. Soha nem fog eszébe jutni az, hoyg bakker, ez tényleg ilyen egyszerűen megoldhattam volna én is?!

2018. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ez utóbbi két kategóriának itt a helye. De megismétlem, mert valamiért efölött elsiklottál: józan paraszti ésszel van értelme feltenni itt egy olyan kérdést, amire a választ magad is meg tudod találni, ha az IQ-d meghaladja egy éticsigáét?"


Nem siklottam át felette, a véleményemet erről is belefoglaltam a válaszomba, de akkor tisztábban: marhára szubjektív, hogy mi számít egyértelműnek és mi nem, nem tudhatod, hogy a kérdező lusta volt-e, vagy már túl van egy pár órányi eredménytelen keresésen. Tudom: hogy nem lehet valamit megtalálni, ami egyértelműen ott van a manual-ban? Szerintem az vesse rá az első követ, akivel még nem fordult elő, hogy boltban keresi az ásványvizet, mire egy eladó fáradtan odabök a polcra, ahol csak a szemedet nem szúrja ki.


"Miért kéne nekem az ő kérdéséből kiindulva egy komplett témakört leírni, részletezni, eljutni az eseményfotózástól a várható fényviszonyok elemzésén keresztül a vibráció-csökkentés elméleti és gyakorlati korlátainak megvitatásán át a dolog jogi aspektusainak megvitatásáig? "


Ezt te is tudod, hogy erős túlzás. Ha gonosz lennék, akkor most én jöhetnék azzal, hogyha a válaszadóknak egy aszott baracknál több IQ-ja van, akkor tudja, hogy a kérdezőnek milyen válaszra lenne szüksége. Mivel arról írt, hogy távol lesz a géptől, nem az expozíciós háromszögről kezdek el diskurálni, hanem hogy mire figyeljen, amikor nincs a gép közelében, esetleg felhívom a figyelmét pár gyakori hibára.


"Te miért nem tértél ki ezekre a válaszodban?"


Lásd feljebb. Kitértem arra, amit egy ilyen esetben fontosnak tartok, és szorosan kapcsolódik a kérdéshez. Ha kihagytam valamit, vagy szerinted valamit tévesen írtam le, kérlek nyugodtan javíts ki, ez lenne a nyilvános válaszadásnak a lényege.


"Nagyon meg ya mellébeszélés, ezt látom, de közben szerintem te magad is tudod, hogy igazam van."


Nem az a típusú ember vagyok, hogy olyasmit írjak le, amivel nem tudok azonosulni :) Eddig is világosan leírtam, hogy részben egyet tudok érteni veled, ami miatt viszont megszületett az a kis "offtopic" szekció, az a lekezelő stílus, és mindenek előtt az érdemi válaszok hiánya.


" te hogyan vezetnéd rá a kérdező(ke)t az önálló gondolkodásra és problémamegoldásra?"


Nem gondolom, hogy ez az én/mi feladatom/unk lenne. Azt se gondolom, hogy ez az oldal azért létezik, hogy a hiányosnak vélt szocializációs tulajdonságokat önjelölt pedagógusok és apapótlékok próbálják foltozni a fotós, videós kérdések apropóján. Én hiszek neked, ha te azt mondod, hogy mindig tudtad, hol keresd a választ a szakmai kérdéseidre, én magamból és környezetemből kiindulva tudom, hogy eleinte sok olyan dolog felmerül, aminél később visszanézve már a fejemet fogom, de sokat segített, hogy oltás helyett konstruktív választ kaptam. Én erről ennyit tudok mondani, ha ezáltal sem látod, hogy mi volt a gondom, akkor nincs értelme vitatkozni, így is kezdem úgy érezni, hogy ugyanazt a kört kezdtük el, és nem szeretem ismételni magam (egy topikon belül semmiképp).

2018. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!