Tudtok írni 70. 000-80. 000 Forint közötti árkategóriájú fényképezőgépeket? (újonnan, használtan)
újonnan jellemzően olcsóbb, max. középkategóriás kompaktokat, alacsonyabb kategóriás bridge gépeket kapsz ennyiért.
használtan már sokkal nagyobb a szórás, hiszen a fent említett gépeket frissiben eladva sem fogják őrülten sokkal olcsóbban adni, ugyanakkor a komolyabb gépek az idő múlásával, amortizácóval, garancia lejártával és hasonlókkal sokat veszíthetnek az árukból. a korábbi generációs gépek közül akár 2-3 kategóriával magasabb szintű termékeket, sőt ákár csúcsgépeket is lehet kapni ebben az árfekvésben.
csak itt az alacsonyabb ár és magasabb szint és szolgáltatások mellett bizonyos hiányosságok, hátrányok is előfordulhatnak, amiket mérlegelni kell, hogy neked mennyire fontosak.
a konkrét árakat úgy tudod leginkább kideríteni, ha keresel egy használt adok-veszek oldalt, fórumot, FB csoportot és körülnézel. az újonnani árakat meg megtalálod bármelyik webáruházban.
előtte persze érdemes lehet legalább nagyjából belőnöd, hogy milyen kategóriájú gépet is akarsz, milyen főbb szempontjaid vannak, amiknek meg kell felelnie.
Tapasztalatom szerint ki lehet fogni alig használt gépeket az eredeti ár 60-70%áért. Határozottan használt 1-2 éves gépeket 40-50%ért. Persze hozzá kell tenni, hogy sajnos a használt áru piac erősen túlárazott és a globalizálódás miatt nyugaton is emelkednek a használt cuccok árai, mint hogy keletre el tudják adni azt amit nyugaton már nem vesznek meg.
Azaz 70-80 ezer forintért használt de jó állapotú 150ezer forintos gépeket meg lehet szerezni.
Nem rég valaki egy 190ezer forintos gépet pár száz expoval 105ezerért adott el mert nem tetszett neki a gép tudása.
Ki kell fogni. Ha nem sürget az idő akkor nézegetni kell a hirdetésekét.
Szia, használtan én 60-ért vettem Lumix G6-os vázat, hozzá kit obit 20-ért. Mind a kettő hozzáértő kezekben volt, vigyáztak velük. Árban kb. ugyanott voltam, mint év elején az újonnan vett Lumix bridge-emmel, de a nagyobb szenzor okán össze sem lehet hasonlítani a kettő képminőségét - főleg beltéri, esti fotóknál ez a különbség hatványozottan érvényesül. Szerettem a bridge-emet is, de ahhoz, hogy ki tudjam élni magam, szükségem volt arra, hogy érdemben tudjak játszani a mélységélességi tartománnyal és a manuális fókusszal és ha kell, fel tudjam tekerni az ISO-t akár 1600-ra is (fel lehet ugyan tekerni ma már egy krumplival is ez utóbbit ennyire, csak nem mindegy, mennyire lesz vagy nem lesz zajos a végeredmény).
Szóval én is csak azt tudom szajkózni, amit itt oly sokan: ha egy mód van rá (és ennyi pénzből ez szerintem meg is oldható, bár lehet, érdemes kivárni a megfelelő alkalmat/hirdetést), semmiképpen ne vegyél 1/2.3"-es szenzorú gépet, mert a kis érzékelő lapkával idővel csak szenvedni fogsz és csak kicsit leszel előrébb, mint egy jó kamerájú telefonnal. Szóval minimum mikro 4/3-os, vagy APS-C-s gépeket érdemes nézni, ha évente pár alkalomnál többször is elő szeretnéd kapni a fényképeződ.
Index fórumon, hardveraprón érdemes körülnézni. Eleinte én is féltem a használt piactól, de millió oka lehet annak, hogy valaki túlad a fényképezőjén, nem feltétlenül amiatt, mert leejtette és átment rajta az úthenger.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!