Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régi fényképező tisztítása?

Régi fényképező tisztítása?

Figyelt kérdés

Van egy régi analóg (filmes) SLR fényképezőm. Szeretnék vele filmre fotózni. Hogyan, mivel tudom megtisztítani? Mivel lehet (szabad) megtisztítani a lencséjét és mivel magát a gépet, házat?

Nem azt mondom, hogy full koszos, de azért már látszik rajta az idő.



2017. dec. 4. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Alkohol+mikroszálas törlőkendő. A lencséket előbb fújd le pumpával. De a zárszerkezethez ne nagyon piszkálj hozzá a környékét is csak nagyon óvatosan!!
2017. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 HyperPosSum ***** válasza:
Boltban kapható "sűrített levegő"-t a lencséknél ne használj, mert nyomot hagyhat.
2017. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2


Én 1x majdnem lefújtam vele a szenzoromat...


Hú de megúsztam :)))

2017. dec. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a sűrített levegős palackokban a levegőt nagy nyomáson tárolják, ami azt eredményezi, hogy folyékony formában kicsapódik a palackban és akár olajat is tartalmazhatnak az ilyen palackok, mert nem minden felhasználásnál fontos az optikai tisztaság. a fényképezőgépnek viszont árthat az ilyen kicsapódott folyadék, főleg ha még szennyeződik is.

a legtöbb sűrített levegős palackot csak számítógép házak, és kevésbé érzékeny mechanikai szerkezetek, asztalos és egyéb forgácsoló műhelyek, gépek tisztítására gyártják. ilyen helyen nem árt, sőt még használhat is egy kis olajozás.


optikai felületek és eszközök belső tisztítására nem célszerű ezeket használni, legfeljebb a gép nem optikai részeinek (külső váz, fém/gumi borítások, állványmenetek, stb) portalanítására. az üvegfelületekhez és a belső optikai részek tisztítására mindenképpen célszerű olyan sűrített levegőt szerezni, amit kifejezetten erre gyártanak és garantáltan szennyeződés mentesek.


az érzékelőket pedig egyáltalán nem ajánlott semmilyen nagy nyomású sűrített levegővel tisztítani, mert a sűrített levegő még ha optikailag tiszta esetleg, akkor is a nagy nyomás miatt hőmérséklet változást eredményezhet, lehűti az érzékelőt, ami önmagában is károsíthatja az érzékelőt (főleg, mivel ez ilyenkor nem az egész felületre, csak egyes részeire hat) és az alacsony hömérséklet miatt a levegő nedvesség és szennyeződés tartalma is kicsapódhat az érzékelő felületén, sőt akár rögtön rá is fagyhat, amit aztán mégnehezebb lesz eltávolítani. továbbá a nagy szebességű levegő molekulák akár statikusan is feltölthetik az érzékelő felületét, ami maitt mégjobban megtapadhatnak rajta a szennyeződések.

az érzékelőket mindenképpen minél tisztább levegőjű zárt helységben érdemes tisztítani, vagy egy kis nyomású levegő pumpával, vagy valamilyen erre alkalmas, nem szöszölő eszközzel fizikailag letörölni. számtalan cég gyárt különféle szenzor törlő alkoholos kendőket, törlő lapátokat és egyéb megoldásokat. mindenképpen célszerű odafigyelni, hogy amivel hozzáérsz, az ne legyen éles/hegyes, ami megkarcolhatja, ne legyen szöszös, darabos, rojtos és érdemes arra törekedni, hogy egyszer használatos legyen, vagyis ha egyszer használtad és koszos lett, utána eldobd és ne ugyanazzal állj neki újra takarítani, a korábbi kosz réteget visszakenve.

léteznek folyadékos szenzor mosó megoldások is, de én inkább nem bíznék olyan megoldásban, ami egy csomó folyadékot juttat a gép belsejébe. ettől még van, aki elégedetten használ ilyen megoldást is.

2017. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!