Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha felre van teve a fenykepezo...

Ha felre van teve a fenykepezo gep egy kis idora az nem okoz kart az a lemerult aksiba ill a gepben?!

Figyelt kérdés
Nagy lomtalnitasnal a csalad egyik okos tagja valoszinu, hogy kivagta, mar egy honapja nem hasznaltam a canon eos 70d gepemet, egyenlore nem tudok meg ujjat venni, (toltot) a kerdesem hogy baj az ha huzamosabb ideig nincs hasznalva a fenykepezogepem ha nyilvan biztonsagos pormentes helyre elvan pakolva? Ertelem szerien az aksi lemerulve..

2017. nov. 1. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes kivenni az akkumulátort arra az esetre, hogy ha valami gond miatt kifolyna az akku tartalma, akkor az a gépben ne tegyen kárt.
2017. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"ha valami gond miatt kifolyna az akku tartalma"

A 70D-ben Li-ion akku van, az nem szokott kifolyni. Az legfeljebb tőlmelegszik, kigyullad, esetleg robban... De egy hónap alatt nem fog. :) Persze ettől függetlenül, ártani nem árt, ha külön van tárolva (bizonyos körökben külön tűzálló tokban tartják a litiumos akkukat).

2017. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az akksit feltöltve, hűvös helyen kell tárolni, a készülékből kiszerelve. Lemerülten, több hónap alatt vszínűleg tönkrement.
2017. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb 3/4 töltéssel tárold.
2017. nov. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14 éves lítiumos tapasztalatok alapján, biztosan jobb, ha hűvösben van (7 évig úgy tároltam), de nem látok különbséget. 7 éve szobahőmérsékleten tartom őket.

A feltöltést azok nem ajánlják, akiket én olvastam, csak félig töltést. De nekem a 7 éve használt lítiumaim közül a lemerültet kicserélem, rögtön fel van töltve, és úy tárolva, míg a gépben levő le nem merül. Egyszer biztosan tönkremennek...

2017. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha az akkumulátor tárolás közben teljesen lemerül akkor kuka
2017. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha a gépet kikapcsoltad, akkor nem nagyon fog merülni az akksi, de ha igen, kárt akkor sem kéne a gépben tennie. persze ha benne sincs a gépben, akkor mégkevésbé tud kárt tenni benne, ha bármi miatt mégis gond lenne az akksival.


nagy valószínűséggel, ha előkerül a töltő, vagy veszel egy újat, akkor ugyanúgy tudod majd használni a gépet, mint korában. nem feltétlenül ideális ennyi ideig tápellátás nélkül hagyni a gépet, de max a beállításokat kell újra megadni és működni fog. az akksinak sem feltétlenül használ, ha nullára merülve tárolod, de nem hiszem, hogy teljesen tönkre fog menni tőle.


áthidaló megoldás: keress valakit az ismerősök közt, akinek ugyanilyen akksival működő gépe van és kérd kölcsön a töltőjét, vagy add neki kölcsön az akksit, hogy töltse fel neked...

2017. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
illetve, h ismerősök közt nagyon nem akad senki, szerintem egy fotós boltban, Media Marktban, vagy hasonló helyen is megpróbálhatod, szerintem találsz olyan jó fej eladót, aki hajlandó lesz neked feltölteni.
2017. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!