Milyen fenykepezo gepet vegyek? Nem csak a telefonommal szeretnek fotozni, hanem szeretnek egy jo gepet, de amator vagyok.

Figyelt kérdés
Fogalmam nincs mit kell nezni fenykepezo vasarlasnal, de nagyon unom, hogy a telefonommal fotozok mindent, ha nyaralni megyunk. Szeretnek egy jobb gepet, amivel jobban meg tudom orokiteni a pillanatot.Esetleg olyat, ami tud videot is kesziteni. Plusz ha vizallo lenne az meg tokeletesebb lenne, hogy a viz ala is tudjam vinni. Aki ert hozza, mit tudna nekem ajanlan? :)

2017. okt. 27. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Keret?
2017. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, mennyit szánsz rá, de egy pár gondolat:

Alapvetően minél kisebb, könnyebb gép lesz praktikus számodra, amit hurcibálhatsz bárhová, mert nem vagy fotóművész, aki a fotó miatt menne valahová öt statívval, négy vázzal és húsz objektívvel.

Tehát a kompakt gépek már eléggé ideálisak lennének, könnyű őket kezelni, elférnek a zsebedben, nem nehezek, két ceruzaelemről elmennek. Hátrányuk, hogy azért nem lesznek a legszebbek a képek, mélység-élességgel nem lehet játszani, szóval nem lesznek túl élettel teli képeid.

Vannak a bridge gépek, amik a kompaktot próbálják a tükörreflexes gépek tudása felé összekötni, nekem ami eddig a kezemben volt, egyik sem csinált szebb képet egy kompaktnál, cserébe jóval nagyobb a váz, és nem fér el egy zsebben, külön táskában kell vinni, szerintem ez tök felejtős kategória.

Aztán jönnek a dslr, digitális tükrös gépek. Canon, Nikon stb. Milliókat rá lehet költeni, határ a csillagos ég. Minél profibb vázat veszel hozzá optikát - annál drágább- annál kevésbé kell értened a fotózáshoz ahhoz, hogy zseniális képeket tudj csinálni. Tanító funkció meg minden sz. van bennük, mindent is meg lehet csinálni velük, de nagyon drágák, nehezek, ha leejted összetörik és egy vagyont dobhatsz ki.

Nem ideálisak túrázni, kirándulni és nem művészkiállításra szánod a képeid. Na és erre jön végül a MILC azaz tükörnélküli de hasonló tudású, kompakt méretű eszköz. Zseniális utódai a tükrös gépeknek, szép képeket csinál, elfér a zsebedben, cserélheted az optikákat rajtuk, és kb. 100ezer forint körül meg lehet kapni őket újonnan, használtan valamivel olcsóbb. Szerintem ez a legjárhatóbb út, ha belefér a keretedbe.

2017. okt. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Keret igazan nincs, talan 100ezer ft korul, ha megeri az en amator tudasommal :D Szoval amit ti ajanlotok, utananezek. Milyen markarol es milyen tipusrol beszeltel amugy? Irnal legyszi minden fajtara amit irtal egy/egy tipust? Nagy gepre en sem gondoltam, hanem szeretnek szebb es jobb kepeket csinalni, mint egy okostelefon. Amit irtal utoljara, hogy nem is kell hozza tudas, mert amugy is szep kepeket csinal, abbol pl melyik a legolcsobb, legjobb kb 100ezer ft korul max?
2017. okt. 28. 11:37
 4/4 anonim ***** válasza:

én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél! kezdj el minél többet olvasni a fotózás alapjairól, hogy megismerkedj fogalmakkal és az alapokkal. ebből tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.


megoszlanak a vélemények, hogy az olcsóbb fényképezőgép vagy a mobil képminősége jobb (ezt amúgy kategóriák közt vizsgálni sincs értelme, konkrét telefont és konkrét fényképezőgépet van értelme összehasonlítani) és hogy melyik praktikusabb, jobb váalsztás. ez részben ugyanolyan hitvita, mint az, hogy melyik gyártó a jobb. próbáld ki mindkettőt azonos körülmények közt és döntsd el, melyik mennyivel jobb és hogy megéri-e neked az árkülönbséget.


mindennképpen a mobil fotózás mellett szól, hogy még ha csak telefon méretű is a fényképezőgép és semmivel sem nagyobb/nehezebb, akkor is egy külön doboz, külön kell tölteni, külön kell cipelni, foglalkozni vele és ez plussz teher a telefon mellett, amit egyébként is mindig magaddal hordasz. szóval sokan pont a fényképezőgépet hagyják mindig otthon, mert "most nincs kedvem ezt is cipelni", "elfelejtettem feltölteni", "úgyis csak sétálni megyek, most nem akarok annyit fotózni". ha te nem ilyen vagy, nem zavar, hogy plusz egy dolgot cipelsz, úgy érzed, hogy többet kapsz tőle, mint a mobiltól, akkor vegyél fényképezőgépet. olyat, aminek a tudása és minősége megfelel neked.


a döntés és a szempontok kialakításának felelőssége viszont a tiéd. neked kell tudni, hogy mire és hogyan akarod használni, mire van szükséged és mi mennyit ér meg neked. hogy minek mennyire jó (és főleg számodra megfelelő) a minősége, azt meg ellenőrizd le és döntsd el, hogy neked mi felel meg jobban. végső soron úgyis neked kell megfelelnie, nem nekünk, szóval a te véleményed a döntő, nem a miénk!

2017. nov. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!