Panasonic fz300 vlogolásra/fényképzesére?
Itt ránéztem: [link] , teljesen jó cuccnak tűnik. Egyébként is jó tapasztalataim vannak korábbról a Panával.
Az időjárásálló váz, a kifordítható kijelző, a manuális gyűrű, vakupapucs, 4K videórögzítés miatt valószínűleg remek készülék lesz arra a célra, amire keresed.
De az ekkora érzékelő videózásra tökéletes, és a képei se rosszak na meg 150ért kit obit kapna, aminek nem fényerős az objektíve és kisebb az átfogása (zoomja) is. /Oké, hogy nagyobb érzékelő jobban látszik a bokeh, de egy sima APSC szenzorral+ kitobjektívnél 3,5-es kezdő fényerőnél ez a Pana jobb ilyen szempontból, már pedig a pénz- sajnos- nagy úr és a tárgy kiemelés az egyik kedvenc beállítása a kezdőknek]
Mellesleg gyakorlásra, tanulásra pláne jó, hisz mindent be tud állítani manuálisan.
"Hát persze, "12 megapixeles, 1/2,3″ típusú BSI-CMOS képérzékelő" ez biztos a jó kép- és videóminőség záloga."
Ez igaz, de valahol meg kell kötni a kompromisszumot.
Te mit javasolnál neki ebben az árkategóriában? (Mellesleg engem is érdekel.)
"150ért kit obit kapna, aminek nem fényerős az objektíve és kisebb az átfogása (zoomja) is"
viszont a kitobi mellé egy nagyobb méretű és ezáltal kevésbé zajos érzékelő is jár. a kitobit meg bármikor le lehet cserélni később akár kölcsöbe kapott, bérelt, vagy később megvett obira is - ha igénye és szüksége van jobbra. a bridge gépet viszont csak egyben lehet lecerélni, midegy, hogy milyen paraméter nem tetszik.
"már pedig a pénz- sajnos- nagy úr" [...] "valahol meg kell kötni a kompromisszumot"
valahol meg kell kötni a kompromisszumot, csak nem mindegy, hogy hol és hogyan. a bridge elsőre "midnenre jó" megoldásnak látszik, de menet közben általában kiderül, hogy mégsem mindenre annyira jó.
a DSLR (vagy MILC) meg eleinte több kompromisszumot jelent, viszont nagyobb szabadságot ad a váltásban, bővítésben, fejlesztésben.
hogy kinek mi a legjobb megoldás, az meg egyén függő. érdemes mindent kipróbálni lehetőleg abban a környezetben és felhasználásra, amire szánod és megnézni, hogy neked mennyire felel meg.
ha kifejezetten vlogolás a cél, akkor érdemes utánajárni, hogy hányan használnak ilyen gépet vlogolásra és nekik mik a tapasztalataik. én úgy láttam, hogy elég sok vlogger meg szokta osztani, hogy milyen eszközöket használ. járj utána, hogy nekik mik a tapasztalataik ezzel a géppel, meg persze szerezz saját tapasztalatokat is. kérj kölcsön, vagy bérelj egy ilyen gépet és próbáld ki élesben. nem utolsó sorban érdemes lehet akár magadnak is vlogolnod a tapasztalataidról, hogy másoknak is okulására szolgálj ezzel.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!