Hogyan legyen ihletem a fotózáshoz?

Figyelt kérdés

2017. szept. 27. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Utazz sokat, az ismeretlen helyeken több kedved lesz fényképezni.

Találj ki valami koncepciót, és készíts egy fotósorozatot egy témában. Lehet bármi, mondjuk piros táskás emberek az utcán:) A lényeg, hogy rákényszerítsd magad a folyamatos készenlétre a géppel.

Készíts illusztrációkat, pl. egy kedvelt könyv, dal, akármi kapcsán.

Kezeld a kamerát úgy, mint egy ceruzát, és rajzold le vele, ami a fejedben van.

2017. szept. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha jössz mész, kirándulsz és nem veszed észre a témát akkor ez lehet hogy nem a te sportod...
2017. szept. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

egy régi mondás úgy tartja, hogy az írás az olvasással kezdődik. ugyanúgy ahogy írni sem tudsz anélkül, hogy sokat olvasnál és kialakulna benned egy képzeletvilág, vélemény, látásmód, mondandód lenne, ugyanúgy fotózni sem lehet úgy, hogy nincs mondanivalód. szóval olvass sokat, képzeld el a leírtakat, találd ki, hogyan lehetne azokat a dolgokat fotóban megmutanti.


másrészt meg nézd nagyon sokat más (jó) fotósok képeit, hogy ők milyen témákat és hogyan dolgoznak fel, miért úgy, stb. olvass szakkönyveket, de ne csak magáról a technikáról, mert a népszerű tévhittel ellentétben a fotózás egyáltalán nem a fényképezőgépekről és a technikáról szól. kell hozzá a gép, de a gép csak egy eszköz a kép elkészítéséhez. hiába van a kezedben a világ legjobb gépe, hogyha nincs a fejedben a gondolat, amit meg akarsz mutatni másoknak.


nem utolsó sorban érdemes arról is olvasni, hogy írók mit gondolnak az ihlet témáról, ők hogyan szereznek ihletet. valaki egyszer azt mondta, hogy az ihlet egy rémesen lusta múzsa, aki mindig csak akkor érkezik meg, amikor te már régen dolgozol. szóval az is fontos, hogy menj ki, nézelődj a világban kezedben a géppel és keresd meg, hogy téged mi érdekel, mit is akarsz megmutatni. de ezt érdemes nem céltalanul és tudatlanul csinálni, hanem próbálj előtte kicsit tájékozódni a dolgokról, művelődni, háttér ismereteket szerezni és ezeket próbáld megmutatni a képeiden.

2017. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
érdemes még festőket és festményeket is nézegetni, művészettörténetet olvasni, hogy ők miből és hogyan merítettek. a képkompozíciók, színek, tónusok hangsúlyai hasonlóan fontos szabályosságokat követnek a fotózásban is, mint a festészetben. a művészeti alapok nagyon hasonlóak - és ahogy a festőknél, a híres fotósoknál sem azzal foglalkoznak az emberek, hogy ki mivel készítette a képeit, hanem hogy miért és mit hogyan mutatott meg...
2017. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a legjobb múzsa a határidő:) Nyilván hobbifotózásnál ez nem tényező, de ha bármilyen munkát megrendelésre kell elvégezni, akkor az utolsó napokban hamar meg tud jönni az ihlet.
2017. szept. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Őry Péter válasza:
Járd a várost, sétálj sokat, aztán valami csak beugrik, vagy nem
2017. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 fredike válasza:
Bármerre jársz láss na csak nézz!
2017. okt. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 De La Cruse ***** válasza:
Nézzél művészek által elkapott pillanatokat aztán menj ki a világba és vedd észre a rád vadászó pillanatokat és örökítsed meg. Sok sikerélmény még jobbá és lelkesebbé fog tenni.
2017. okt. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!