Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tükörreflexes (DSLR) fényképez...

Fanni9510 kérdése:

Tükörreflexes (DSLR) fényképezőgép esetében mit jelent a Canon esetében az EOS vagy a Nikon estében a D utáni szám? Milyen kezdő gépet vegyek?

Figyelt kérdés
Egyenlőre hobbi célra szeretnek egy Tükörreflexes fényképezőgépet venni. Főleg Nikonban gondolkodtam (150 000 Ft +/- 10-20000). Milyen gépet tudnátok ajánlani? Szerintetek mire érdemes mindenképpen figyelni fényképezőgép vásárlásakor? Illetve mit jelent a Canon eos ill. Nikon D utan a szám?

2017. júl. 7. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:

EOS= Electro Optical System, az autó focus rendszerre utal, és 2005 óta már az összes Canon kamera ilyen.


Nikonnál a D után jövő szám ugyanaz, mint Canonnál a D előtti.

A családot és a típust jelöli


Pl a D3X00 a belépő kategória, amiből az első a 3000 volt, ezt váltotta a 3100, majd a 3200... A következő kategória az 5x00 a közép kategória, és így tovább, a csúcson a D3 van

2017. júl. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én canon-t javaslok, későbbi bővítésnél lényegesen olcsóbbak a cuccok hozzá. Ha nincs bővítési szándék, akkor Nikon.
2017. júl. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És a család esetében jelentenek valamit? Pl a Nikon esetében a D3300 meg a D5300 D3400 között mi a különbség? Melyik jobb?
2017. júl. 9. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Korábban irtam. A 3000es a belépő szint az 5000es sorozat a középkategória.



Értékelem szerint az 5000es sorozat jobb és drágább


Különbségeket meg könnyű megnézni beírod hogy Nikon 5200 vs 3209 és Komodón egy csomó találatot.



Btw ha ezeket a kérdéseket felteszed, akkor elég a belépő szint, kb semmit nem tudsz, bőven eleg lesz a kicsi sokáig tanulni, egy komplett mi-micsoda oktatást meg senki nem fog itt 500 oldalban bepotyogni.

2017. júl. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Senkitől nem vártam hogy oldalakat írjon le nekem én csak tanácsot kértem. Írtam is az elején hogy kezdő vagyok, ezért is kerdeztem hogy milyen gépet ajánlanátok. Próbáltam utána olvasni de neten sehol nem találtam ezekre választ azért írtam ide.
2017. júl. 9. 11:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Canonnál a logika nem teljes, annyi igaz, hogy a négyszámjegyűek azok általában a legegyszerűbbek, a háromszámjegyűek jobbak, a kétszámjegyűek még jobbak, aztán borul a logika, egyszámjegyűeknél már összevissza van, ott legfeljebb azt lehet mondani, hogy azok drágák. :)

A legegyszerűbb, stb összehasonlító minősítéseknek persze csak azonos időben kidobott gépeknél van értelme, és inkább a szolgáltatásokra, mint a képminőségre igazak.

Viszont ezerféle ismertető oldal van a gépekről, ott a paramétereket össze kell hasonlítani, amely paraméter értelme nem világos, annak keresőben utána nézve ezer oldal magyaráz, így lehet megkerülni az általad említett "sehol nem találtam ezekre választ" kijelentés akadályát.

2017. júl. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. 😊
2017. júl. 9. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!