Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt DSLR fényképezőt...

Használt DSLR fényképezőt szeretnék venni. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Igazából nincs kiszemelt típús/márka. 100 ezer alatt szeretnék vásárolni. Mikre érdemes figyelni, esetleg miket kell elkerülni? Régebbi gépekkel mi a helyzet egy 10 éves gép is lehet még használatképes?

2017. máj. 23. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Az objektívet így nézd meg


https://www.youtube.com/watch?v=zsNmHBHYhno


10 éves gépet ne vegyél már csak sem mert elavult!


Ha csak nem filmes gépre vágysz.

2017. máj. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legolcsóbbaknál jól nézd meg a leírást, mert sokszor működésképtelen, csak alkatrészként rakják fel.


Keress a külsején zúzódásokat, repedéseket, amelyiket leejtették, abban jó eséllyel belül is elmozdultak dolgok, ilyet személyes kipróbálás nélkül sose vegyél át. Emellett sokat számít az árban az expo szám, minél nagyobb, annál olcsóbb. Érdemes arra odafigyelni, hogy sok olyat raknak fel, amelynek az expo száma a gyártó által meghatározott átlagos élettartam közelében jár. Innentől szerencsejátékká válik, mert lehet, hogy 5-10 ezer kép után már viheted is az elég borsos zárcserére, de az is lehet, hogy még több százezer képet tudsz vele csinálni így is. Mindenesetre kalkuláld bele az előbbi lehetőséget, és nagy expo számmal bíró gépére arányosan kevesebbet költsél.

2017. máj. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés ez, mert a 10 éves géppel is lehet fényképezni, de szolgáltatásaiban ég és föld egy maival összemérve. Ami vagy számít, vagy nem. Én egyszer léptem visszább szolgáltatásokat tekintve, nagyon utáltam. Nem sok mindenre jó a hátlapi LCD, de azért amikor fele akkora, mint az előzőnél, az csak zavar. Emellett egyszerűen oldalra zavarólag kisütött a fénye, mint ködben az oldalról nézett zseblámpa, olyan volt. Rendesen látni a képet viszont csak úgy lehetett, hogy ha pont merőlegesen néztem rá. És ez csak egy aprópici részlet a technikai fejlődésben. Ki akar ma egy Fiestát egy Trabantra cserélni azon a címen, hogy egyikben sem ázik meg, meg oda is ér a céljához?


Én pont úgy jártam, hogy két gépem is tönkrement "magától" kb 7-8 év után. Igaz, egy harmadik meg pont 10 éves, de ez egy 1-es szériás.

így aztán én csak akkor vennék 10 éves gépet, ha azt a keveset, amibe került, nem sajnálom habzó szájjal vagy jajveszékelve, ha egyik nap nem ébred fel.


Egyébként harcolj ki 3 nap garanciát.

2017. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne legyen benne 50k-nél több expószám.

A gumik ne legyenek megnyúlva!

Működjön rajta minden gomb.

Az objektív két lencséje legyen gomba, karcmentes.

Ha stabilizátoros az objektív azt mindenképp ellenőrizd le, hogy jól működik-e.


100e alatt ha fotózni szeretnél főleg akkor egy Nikon D80, D90, D7000-et ajánlok. Ezek közül csak a D7000 tud normális videót is csinálni.


Ha videózni is akarsz akkor inkább vegyél egy belépő Canont. Pl: 550D, 600D-t vagy ha egy kicsit többet rászánsz akkor egy 60D-t. Ez már egy komolyabb gép mint az előző kettő, és élesebb videót készít!


Elsőre elég egy belépő objektív, de később érdemes venni egy nagyobb átfogású objektívet. (Nikon 18-105mm, Canon 18-135mm)

2018. jún. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!