Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a legjobb módja az objektív...

Mi a legjobb módja az objektív tisztításnak?

Figyelt kérdés

Nem rég írtam egy kérdést, hogy lehetett-e bármi baja az objektívemnek ha helytelenül tisztítottam, most viszont a helyes tisztításra lennék kíváncsi.

Mivel érdemes vagy mivel szoktak tisztítani ami semmifele keppen nem okoz kárt neki ?

Szemüveg törlo kendő pl? Vagy hol lehet hozzá valami kifejezetten erre fejlesztett kiegészítőt venni ?


2017. máj. 12. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A frontlencse rendszeres tisztítása homályosítani fogja azt előbb utóbb így érdemes UV szűrőt használni
2017. máj. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:

"Mi a legjobb módja az objektív tisztításnak?"


Elfogultság nélkül kell csinálni :)

2017. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"A frontlencse rendszeres tisztítása homályosítani fogja azt előbb utóbb így érdemes UV szűrőt használni"


Az UV-szűrő, mint plusz optikai elem a fény útjában, torzít és csökkenti az érzékelőre jutó fényt. Továbbá szintén tisztítandó időnként.


Érdemes a fényképezőgépet a szekrénybe elzárni, így sosem kell tisztítani.

2017. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

"... így sosem kell tisztítani."


Ha sosem használod.

2017. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ironikus hozzászólásommal pont erre szerettem volna célozni.
2017. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Blower (persze ecsettel) kell, mert a por kemény, mint a gyémánt!

Ha már nincs por, akkor vagy mikroszálas (jobb a más fotósok által ajánlott, mint az ismeretlen) vagy nedves törlőkendő, ebből vagy kimondottan fotós célra gyártott, vagy valami kis bizalommal kezelhető márkanév ajánlott. Például a Prophot egy nagyon régi cég, vagy a Zeiss elég jó név. Ezek Amazonos rendelések, alighanem idehaza nem nagyon van ilyen.

Azonban ez a válasz inkább a zsíros szennyeződésre érvényes, mitől párásodik be? Nekem csak akkor, ha fél nap kint állok a mínusz kettőben, majd bemegyek a forralt bort áruló, emberekkel zsúfolt büfébe. Az iylen párásodást törölgetheted, újra párásodik ,míg hideg az üveg.

2017. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Porpumpa + lenspen
2017. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!