Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Pár kis foltot látok a DSLR-em...

Pár kis foltot látok a DSLR-em viewfidner-én de a képen nincs rajta? A mattüvegen lehet?

Figyelt kérdés
Az biztos hogy nem a szenzoron van. A mattüveget kicserélik garanciával?(Nikon d3200)

2017. ápr. 13. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A keresőben nem látszik a szenzor képe, úgyhogy valóban nem azé. Az objektíven lévő kosz ritkán látható, úgyhogy jó eséllyel tényleg a mattüveg koszát látod.


Miért cserélnének egy koszos mattüveget? Koszos szélvédőt sem cserélnek gariban egy autón. Legfeljebb tisztíttathatod, vagy megpucolod magad.

2017. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is tele van szöszökkel,foltokkal és sajnos a prizma innenső felén van,fent ahol bele nézel.Először azt gondoltam,hogy biztos a tüköraknában van a kosz,de nem.Csak úgy lehet megtisztítani,ha tk. lebontod a gép hátulját,de nem ajánlom,mert több kárt csinálhatsz vele.Én úgy hagytam,mert bár idegesítő,de azért lehet élni a problémával.
2017. ápr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Canon gépemen ugyanez van. Szervizben azt mondták, hogy van a közelben Canon bemutató nap, vigyem el, és elvileg megcsinálják ingyen. Ha téged zavar, hogy ott van, akkor érdemes utánanézni, hogy Nikonnál is van-e ilyenre lehetőség, mert egyébként nem olcsó dolog.
2017. ápr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Hát őszintén annyira nem zavar, hogy a viewfinder sarkában van egy kis pont.
2017. ápr. 14. 10:10
 5/7 anonim ***** válasza:
jobb esetben körtepumpával ki tudod te is fújni magadnak
2017. ápr. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megprobálhatom de félek, hogy csak több port fujnék bele
2017. ápr. 15. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Ne is próbáld inkább. Ha nem vagy biztos a dolgodban, a szenzor környékén nem szerencsés babrálni, egy rossz mozdulattal komoly károkat lehet okozni.
2017. ápr. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!