Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen digitális fényképezőgép...

Milyen digitális fényképezőgépet ajánlotok egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Nem profi fotós vagyok, csak hobbiból szeretnék fényképezgetni dolgokat. Pl a kutyámat, tájat, növényeket... De szeretném, ha szép képeket csinálna a gép.

2017. febr. 22. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az hogy szép kép, relatív. Én pl. pixelpeeper vagyok, nekem fontos hogy minél zajmentesebb és élesebb legyen a kép, belenagyítva is. Kiráz a hideg az elmosódott, életlen pacákat gyártó gépektől. Szép lehet attól még, ha tényleg olyan a témája és úgy is van megkomponálva. De lehet hogy egy tré kép, még ha csúcskategóriás géppel készült is. És neked is el kell mondjam, te vagy a hárommilliomodik kérdező aki ugyanezt kérdi. Vagy vissza kell keresni, vagy kicsit elmélyedni és szétnézni a tesztek között. Dpreview oldalát ajánlom, töméntelen mennyiségű teszt, tesztkép van fent. Vagy ha magyar, akkor ott a pixinfo.com teszt része.
2017. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, van mobiltelefonod? Van benne kamera? Milyen? És az miért nem felel meg? Miben szeretnél többet? Az, hogy "szép kép" nem mond semmit.
2017. febr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szép képeket nem a fényképezőgép készít, hanem a fotós. Ha nem értesz hozzá, a legjobb géppel is rossz képeket készítesz, illetve egy jó fotós egy mobiltelefonnal is tud szépeket. Szóval előbb olvasgass kicsit utána a témának egészen addig, amíg magadtól is tudni fogod, hogy milyen gépet kellene venned.
2017. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Előszöris szerezz be egycsomó infót a fotózásról.

Láss tisztán a kategóriák között.

Legyél tisztába azzal, hogy a szenzorok mérete mennyire befolyásolja a minőséget.

Határozd meg a saját igényedet a minőségre.

Nézd meg milyen alapobjektívek vannak, ismerd meg azok lehetőségeit és korlátait. Nézz tesztfotókat.

Nézz bele a pénztárcádba, majd annak függvényében amitt ott látsz, fogalmazd meg a számodra megfizethető kategóriát, esetleg objektíveket.

Ha ez kész.

Vásárold meg a gépet!

2017. febr. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igaz amit az előttem lévő írtak. Egy kép a fotós tehetségétől lesz jó, nem attól hogy mivel fotózzák. Egy kezdőnek adhatsz egy PhaseOne XF IQ-3 100 Megapixeles gépet, de nem fog boldogulni vele mert nincs auto mód. Egy profi meg simán csinál egy régi Canon AE-1 filmes géppel is olyan képet hogy leesik az állad. De a kérdésedre válaszolva, Canon EOS 1300D + 18-55mm IS STM. Ha pedig sokkal többet szánsz rá akkor azt említsd meg.
2017. febr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak az a gond, hogy ilyenkor általában még megemlíti a kérdező, hogy max 40 ezret szánna a gépre, de inkább kevesebbet... Tükörreflexesnek csak akkor van értelme, ha hajlandó rákölteni néhány százezret. Egy alapgép + alapobi kombónál senki nem fog elszállni a gyönyörtől.
2017. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. kezdj el minél többet olvasni a fotózás alapjairól, hogy megismerkedj fogalmakkal és az alapokkal. ebből tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózásról is. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamera a telefonodon, azzal fotózz. ha nincs telefonod, akkor vegyél egy kamerás mobilt, egyszerűbb és olcsóbb gépet, kompaktot, bridge gépet, MILC-et, vagy DSLR-t. igazából teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


a belépő szintű DSLR és MILC gépeket nem véletlenül nevezik belépő szintnek. ezzel kezdesz, hogy megismerd a műfajt, kitapasztald mire van szükséged és tovább tudj lépni, ha szükséges, vagy maradsz itt, ha minden igényed kielégíti és boldogan használod. a belépő szintű gépekhez adott kit objektívekkel ugyanez a helyzet. megveszed, használod, amíg észre nem veszed, hogy neked kevés a fényereje, nem elég jó a rajzolata, nem elég gyors az AF, stb. ha nem veszed észre, akkor nincs szükséged jobbra és megúsztad az első vásárlással. ha pedig elkezded érezni, hogy valamiben nem stimmel ahhoz, amire és ahogyan te használni akarod, akkor már érezni fogod, hogy merre kell másmilyet keresned. tulajdonképpen cipőt is így választasz. felhúzod és kitapasztalod, hogy hol szorít, miért kényelmetlen és olyat keresel helyette, amelyikkel ilyen gondod már nincs. amikor találsz olyat, amelyikkel már nincs semmi gondod, arra van neked szükséged.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2017. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pénz kérdése a dolog.


ez mondjuk?

[link]

2017. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem akarok semmi különlegeset a géptől, mint említettem nem profi fotósnak készülök.
2017. febr. 26. 17:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Neked kell utánanézned. Ez majdnem olyan, mint ha megkérdezném tőled, hogy mit egyek ma ebédre. Nem kell semmi különös, de szeretnék valami finomat enni. Itt aztán jöhet a tejbegríztől a töltött káposztáig minden, de nem biztos, hogy megkönnyíti a döntésemet.
2017. febr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!