Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék venni egy fényképező...

Szeretnék venni egy fényképező gépet. Valami komoly érdekelne, nem tudom hogy milyent vegyek. Melyik fényképezőgép számít már jónak?

Figyelt kérdés

2017. jan. 31. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Mégis, mik az elvárásaid? Ez lesz az első fényképezőgéped?
2017. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk magyar piacon most ezek népszerűek:

[link]


Komolyabb fényképezéshez APS-C szenzoros 100 ezer körüli MILC-ek és a tükörreflexesek a jók.


Ár-értékben ez most a legjobb, de már lefutott:

[link]


Utóda:

[link]

2017. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Ha komolyan érdekel a fényképezés, akkor profi gépet vegyél. Egy fontosat jegyezz meg: Minél nagyobb a a lencséje, annál jobb minőségű képeket tud csinálni. Márkában komolynak számít a Canon és a Nikon, de a Sony és a Samsung jó gépeket csinál.
2017. jan. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak hobbiként érdekel, viszont majd szeretnék komolyabban is foglalkozni fotózással.
2017. jan. 31. 11:28
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából még nincs elvárásom mert ez lenne az első gépem.
2017. jan. 31. 11:30
 6/10 ThodEE GoD ***** válasza:
Az a legjobb ha nincs elvárásod akkor vedd azt amire pénzed van :)
2017. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a telefonommal kezdeném a helyedben. Gondolom még nem rendelkezel mélyrehatoló fotós tudással és a kompozíciót meg azon is meg tudod tanulni. Közben vehetsz fotós könyveket, olvashatsz a neten blogokat. Esetleg beiratkozhatsz egy tanfolyamra- főleg ha szeretnél komolyabban is foglalkozni vele.

Ha meg már érett vagy egy gépre tudni fogod melyiket válaszd.

2017. jan. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. kezdj el minél többet olvasni a fotózás alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapokkal. ebből tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózásról is. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamera a telefonodon, azzal fotózz. ha nincs, akkor vegyél egy kamerás mobilt, egyszerűbb és olcsóbb gépet, kompaktot, bridge gépet, MILC-et, vagy DSLR-t. igazából teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem komoly természetfotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van.

2017. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vedd a tarisznyádat, tégy bele három hamuban sült pogácsát, és indulj el a nagy útra.

Majd el fogsz érni egy folyóhoz, ne nézz se jobbra, se balra. Menj át a hídon, de vigyázz, mert a híd alatt lakik az ördög. Óvatosan menj át a hídon, nehogy felébreszd az ördögöt, mert akkor éktelen haragra fog gerjedni és dühös lesz. Majd találkozni fogsz egy ősz öregemberrel , Ő lesz a Te mestered, majd tőle fogod megtanulni a fotózás alapjait....


Csúcs ahogyan egyesek túlmisztifikálják ezt a fotózást. Az alapokat meg kell tanulni, erre voltak jók a régi filmes gépek, Zenit, Praktika...

Tisztába kell tenni a fényerő, gyújtótávolság, blende, (rekesz),záridő, ISO fogalmát, összefüggéseit. Aztán hajrá. Majd úgyis magadnak fogod kitapasztalni a dolgokat.

Természetesen egy dslr-t , vagy egy milcet vegyél.


Én speciel most a külső vakuzás rejtelmeivel küszködöm. Több kevesebb sikerrel. Úgyhogy , ha igazán érdekel a fotózás kalkulálhatsz egy vakuval is és valamilyen vaku vezérlővel is, derítőlap,....stb....Külön művészet otthoni körülmények között valamilyen studio világítást reprodukálni....

2017. febr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. febr. 2. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!