Milyen használt fényképezőgépet ajánlanátok kezdőnek?
Szeretnék elkezdeni fotózgatni egy "normális" fényképezőgéppel, eddig csak telefonnal fényképezgettem (Lumia 930) , de elszeretnék kezdeni egy kicsit komolyabban foglalkozni vele, csak az a gond, hogy a fényképezőgépek specifikációaikhoz semmit sem értek, nem tudom melyiket érdemesebb megvenni, milyen értékeket kell figyelni, esetleg tanácsokat is adhatnátok a fényképezéssel kapcsolatban. Főleg tájképeket szoktam/szeretnék fotózni. Tudnátok ajánlani gépeket használtan 70-80 ezer körül, esetleg optikákat(ezekhez sem értek)?
A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!
Épp a kompozíció a tökéletes példa. Ezt még a mobiloddal is gyakorolhatod, a fények, árnyékok kpre gyakorolt hatását, egy sor olyan művészi elemet, ami független attól, milyen kamerát használsz.
És meggyőződésem, hogy egy megfelelően komponált kép még egy mobiltelefonnal is sokkal ütősebb lesz, mint egy profi kamerával elkattintott turistafotó.
Szerintem egy MILCet célozz meg nagylátószögű zoomos (kb.14-45)- optikával első lépésben.
Ezzel tudsz elektronikus zárat használni amivel lehet olcsón csattogtatni (nem veszed vele igénybe a mechanikus zárat és mivel milc a tükör-mechanika sem fog elhasználódni).
Jó MILC vázat 10ezer expóval láttam már 35ezer HUF ért is. Az optika kb. 25 ezer. Figyelj arra hogy legyen obi választék a márkához és a géphez. pl. Samsung nem az igazi ebből a szempontból
szerintem is inkább olvasással foglalkozz és ne gép vásárlással. amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig semmilyen gépet ne vegyél. kezdj el minél többet olvasni a fotózás alapjairól, hogy megismerkedj fogalmakkal és az alapokkal. ebből tudni fogod egy idő után, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.
rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózásról is. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.
sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).
meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb. ezekből sokkal többet tanulsz, mint abból, hogy össze-vissza kattintgatsz bármilyen visszajelzés nélkül. a gyakorlás is fontos, de ha hülyeségeket gyakorolsz be, mert senki nem javítja ki a hibáidat, senki nem mondja el, hogy mit hogyan kéne csinálnod inkább, akkor sosem fogsz jó képeket csinálni.
más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.
miközben olvasol a fotózásról, próbálgasd a telefonnal megvalósítani, amiket olvastál és így kitapasztalhatod, hogy mi az, ami miatt a telefonod nem felel meg neked. mik azok a paraméterei, amik korlátoznak és amik miatt tovább kell lépned egy másik szintre - innentől meg már azt is tudni fogod, hogy merre érdemes keresgélned.
teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd lecserélned azt a gépet. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. minél előbb kezded el tudatosan használni a gépet és a valós szükségleteid szerint keresni a következőt, mások tanácsai helyett, annál hamarabb eljöhet az a pont, hogy a következő gépedet már nem kell talán lecserélni, mert meg fog felelni neked.
ha meg nem akarsz tudást és tanulást fordítani rá, hogy ki tudd magad is találni, hogy milyen gépre van szükséged, akkor számodra az a válasz, hogy vegyél nyugodtan bármilyen gépet, ami belefér a keretedbe, tökéletesen meg fog felelni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!