Hybrid kamera + DSLR > mi a vélemény? Tényleg mindkét funkcióban top vagy azért mindkettő csak köztes megoldás?
Nekem a videózás is ugyan olyan fontos, mint a fotózás, és mivel szerencsésen egyszerre ment tönkre a kamerám is és a gépem is, most egy hybriden gondolkodok.
Itt egy video is róla, amelyikben szintén állítják, hogy veri a DSLR-eket fotóban, de az a kérdésem, hogy ha már a 400 ezres kategóriában gpndolkodik az ember, akkor pl inkább érdemes egy FHD-ra képes jó Canon vagy Sony DSLR-t venni vagy pl ez a Sony NEX-VG20-as ugyanazt nyújtja, csak kamera formában?
Másik oldalról meg nagyon sokan esküsznek arra, hogy a DSLR-ek még jobbak is videózásra, mert jobb a szenzoruk.
Most akkor mi az igazság?
DSLR-t vennétek vagy ezt a hybridet ha mindkét funkció egyformán fontos?
https://www.youtube.com/watch?v=jABGw1ydjuw
Valaki írta, hogy egy milc vagy dslr 3x zoomja nem elég feltehetőleg, na de miért csak ennyit tudna bármelyik milc vagy dslr?
és a 2,8-as már fényerősnek számít????? ez meglep, mert a mostani kamerám 1,8-as és az se elég nekem :( vanefy fényképezőgépem, az 2,8-as, na de ez meg egy katasztrófa, ahhoz nappal is kell vaku vagy erős videólámpa ...
Ha jól tudom (és bocs, tényleg nem értek hozzá), a jelölés ezt jelenti igaz? bár a / jellel nem nagyon tudok mit kezdeni, hogy értelmezzem:
Pl a kamerán?
egyiken: 1,8/2,1-63
másikon: 1,8/1,9-57
fényképezőgépen: 1:2,8-3,7 / 7,4-88,8
ezek mit jelentenek? ha jól sejtem az első értéknek minél kisebbnek kell lennie és akkor fényerős, igaz? na de nagy minőségi különbség van egy 1,8-as és egy 1,4-es között pl? (ez a sony 2,5-ös meg érthetetlen akkor főleg, hiszen mégse annyira gagyi ...)
a többi meg:
1, köszi
2. ezt is, meglesem
3. Az 50mm-es 1.4 vagy 1.8 as fényerővel egy sokrétű felhasználásra alkalmas általános objektív jó képminőséggel.
>>> ebben azt nem értem, hogy ha fix 50-es, akkor azzal hogyan zoomolok? ha fix 50, akkor az egy konkrét távolságon éles és kész, mindig csak egy pontról tudok egy másik pontot fotózni/videózni? és azt írod, az 1,8 már fényerős, na de én meg a mostani sonymnál kevésnek tapasztalom ... Mennyi lenne egy igazán fényerős gép, ami szürkületben is szép felvételt készít?
4.*A sony nex vg20 kamera> na ez az, 3,5-ös fényerő, bár nyilván videólámpa nem probléma, tehát ha így nézzük, akkor csak ez a paramétere nem gátol meg
+ az ISO-tartomány miben befolyásol?
*"A hozzá adott 18200-as objektív videózáshoz tökéletes," >>> mert fotózáshoz már nem? vagy milyen szempontból tökéletes?
Ha a mostani camerám 1,8/2,1-63-as (bár bem értem, ezt a 1,8/2,1-et hogy kell érteni ... néha 1,9, néha meg 2,1?), akkor a 18-200-as azt jelenti, hogy 3x akkora a zoomja (63 helyett 200-ig megy)?
Nos, az hogy mennyire jó sötétben, az nem csak az objektív fényerejétől, hanem a szenzor méretétől is függ. Egy kompakton, amiben nagyon apró szenzor van, hiába van akár f1,9-es objektív, a kisebb méretű szenzorra kevesebb fény jut.
Az ötvenes fix obinál pedig csak a látószög állandó, élességet állítani természetesen lehet.
Próbáljuk egy kicsit leegyszerűsíteni a dolgokat. Ha minden kép egy gépben gondolkodunk, akkor bizonyos téren kompromisszumra lesz szükség, mert nem létezik tökéletes hibrid gép. Valamiből engedni kell. Képzeljünk el egy gépet ami tökéletes mind fotózáshoz, mind videózáshoz is.
1. Nagy szenzora legyen mert azzal lehet részletgazdag fotót készíteni.
2.Legalább 10X-es zoomja legyen, videózáshoz jól jön.
3. Minél fényerősebb objektívje legyen, sőt jó volna fix 2.8-as fényerő a teljes zoomtartományban.
Adódik egy kérdés, hogy videókamerát akarok, ami tud fényképezni, vagy fényképezőt, ami tud videózni.
Bármelyiket választjuk valamelyik funkciója nem lesz teljes értékű, valamiben engedni kell.
Egy dolgot viszont ki lehet jelenteni, hogy az 1/2.3"-as gépeket el kell felejteni. Ettől a kis szenzortól minőségi fotókat, nem szabad várni, viszont a videózás terén jól teljesítenek, lásd pl. Pana FZ300.
Szóval egy pár dolgot el kell dönteni:
1. Szóba jöhetnek a cserélhető objektíves gépek? Ha igen akkor ott vannak a milcek. Már vannak APS-C szenzorosak is. A tükörreflexesektől már korszerűbbnek számítanak, mert már nincs bennük a tükör, ami a videózásnál útban van a dslr-eknél. De nem kell feltétlenül APS-C-ben gondolkodni, mert a Panasonic 4/3(17,3X13mm)-as szenzoros gépei képminőségben alig maradnak el a dslr-ekhez képest és azok a gépek a videózásban is csúcskategóriát képviselnek. A Sony gépeket csak azért nem említem, mert azokkal nem foglalkozom, túl drágák....de jó gépek azok is...
2. De mi van akkor, ha nem akarjuk az objektívet cserélgetni? Akkor a fényképek minőségéből kell egy picit engedni. Az utóbbi időben jöttek ki az 1"-os szenzoros gépek amik már igazi megoldást jelenthetnek a hibrid gépek terén. Az 1"-os szenzor négyszer nagyobb mint az 1/2.3"(6,2X4,6mm)-as. Ebből kifolyólag sokkal magasabb képminőséget kapunk. Viszont az 1"(13,2X8,8mm)szenzortól 3,2-szer nagyobb egy APS-C(23,6X15,8mm) szenzor, amivel még részletgazdagabb képeket lehet készíteni.
Úgy hogy el kell dönteni, hogy valóban szükség van e APS-C szenzorra, akarunk-e A3-as vagy attól nagyobb képeket nyomtatni, ha igen akkor válasszuk azt. De ha nincs szükségünk ekkora felbontásra, akkor választhatjuk az 1"-osat, ami szerintem egy vállalható kompromisszum.
Cserébe kapunk nagy zoom átfogású minőségi objektívet, gazdag videófunkciókkal.
Pl: Pana FZ1000;2000;2500; Sony RX10 2M;3M; Nikon DL24-500; Canon PowerShot G3 X.
A Pana FZ2000/2500-nál a beépített ND szűrőért, és a nagy bitrátás 10bites 4:2:2-es videókodekért, kérnek akkora pénzt...többek között. A Sony RX10-ese 1M és 2M modellje fix 2.8-as objektívvel rendelkezik.
De nézni kell teszt képeket és videókat, mielőtt döntést hozunk.
A Sony NEX-VG20 viszont meglepően jó tulajdonságokkal rendelkezik. Az APS-C szenzora és a 11X-es zoom elég jó párosítás. Fotózás terén sincs szükség túl nagy kompromisszumra jó fényviszonyok között.A szűk keresztmetszetet a vaku hiánya jelentheti, ami bizonyos körülmények között hátrány lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!