Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most találkoztam, ilyen univerzális, mobiltelefonra csíptethető objektívvel. Hold fotózásához érdemes megvenni egy ilyet? Hobbiból fotózok, nincs keretem egy 200 ezer forintos gépre, és tulajdonképpen szükségem sincs rá. Jelenleg egy Fujifilm FinePix AV100-ast használok, ez minden szempontból megfelel, de sötétben, egy holdas képet nehéz vele megcsinálni. Persze kiügyeskedem, de nem vagyok naív, lehetne ennél szebb. A lényeg: a mostani gépemmel tudok szebb képeket a holdról, vagy ha veszek egy ilyen objektívet a mobilomra? Erre gondoltam: [link]


Előre is köszi a normális válaszokat!



2017. jan. 5. 16:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán nincs fényképezőgépem. Csak képes vagyok gondolkozni.
2017. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
"Jobb minőséget vártam, de persze így sem rossz a cucc, el lehet vele szórakozni, de nem lesz állandó partnerem a fotózások alkalmával. A manuális élesítés nagyon nehéz. Beremeg mindig a telefon, nem is valami tűéles és nehéz eltalálni a legjobb beállítást. Lencsén keresztül a kromatikus aberráció szinte mindig jelen van, a fehérek rendszerint kiégnek, a képek oldala pedig torz lesz mind színekben, mind élességben." Ez egy másik fórum, pontosan ezeket akartam megtudni. Ennyit erről.
2017. jan. 5. 17:24
 13/16 anonim ***** válasza:
Én egy szimpla tizenakárhány mpixeles fényképezővel fényképeztem a Holdat a szuperhold után hajnalban - teljesen jók lettek a képek.
2017. jan. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem, ez sajnos nem lesz jó. Egyrészt 8szoros még nem igazán elég, másrészt semmi paramétert nem adtak. Ez ilyen kis műanyag (nem üveg) vacak, csak most 4490 forintért.
2017. jan. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem lesz jobb a kép mert az előtét le fog venni egy rakás fényerőt így zajos vagy szűrés esetén homályosabb lesz a kép.


Ez a cucc sajnos nem hold fényképezésre van

2017. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne... Ne... Inkább ne... Meg fogod bánni ha ezt megveszed, jobban járnál akár egy 30 ezer forintos objektívvel is, ha DSLR-ed lenne, ezeknek a telefonra csíptethető teleobjektíveknek nagy durva kromatikus aberrációja van és életlenek. Manuális élességállítás szerintem azért annyira nem nehéz, de ez egyénfüggő. Én azt mondom hogy ennyit se szánj erre az angyalfinggal bevont lencsékkel rendelkező optikára...
2017. jan. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!