Miert van az, hogy a Nikon d3300 gepem es a 18-55 mm objektivem a legkisebb rekeszertekre allitva benn a lakasban nem lesz homalyos a hatter?

Figyelt kérdés

4 a rekeszertek.

Kinn a termeszetben szepen elmosodik a hatter es a fokuszpont eles marad. De benn a lakasban lampafenynel nem.

Miert van ez?


2016. dec. 17. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mekkora lakásod van, de lehet, hogy mások a távolságok, mint a szabadban.
2016. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, a távolság határozza meg. A rekesz csak azt befolyásolja, hogy a tárgytávolsághoz viszonyítva hol van a közeli és a távoli éles pont. Ha kint fotózol, akkor egy 3 méterre lévő személy mögött az 50 méterre lévő fák már elmosódnak, mögötte 2 méterre még éles a fókusz, de mivel ott nincs semmi, ezért az nem látható, lakásban viszont látható.

Itt egy mélységélesség kalkulátor:

[link]

2016. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ertem. Abszolut kezdo vagyok es eppen a tanulasi fazisban vagyok. Nagyon koszonom az utolso valaszolonak!

Amugy ezeket hol lehet ilyen jol megtanulni? Tanfolyamob? Iskolaban?

2016. dec. 18. 18:09
 4/8 anonim ***** válasza:

"Amugy ezeket hol lehet ilyen jol megtanulni? Tanfolyamob? Iskolaban?"


Gugli, olvas, gyakorol.

2016. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van, sokat kell olvasni. Millió jó írás van akár interneten is.

[link]


És sokat gyakorolj.

Én 40 éve fotózom, de még én sem mondanám, hogy mindent tudok a fotózásról.

2016. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek es segitokeszek vagytok! Szivesen veszek meg linkeket!
2016. dec. 18. 20:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapfogalmak érthetően leírva:

[link]


De a bal oldalon találsz még jó pár hasznos írást, hasznos oldalak linkjeit. De előbb az alapfogalmakkal legyél tisztába, utána már jobban megérted, hogy miről is van szó. Rekesz (blende), záridő, fókusztávolság, fehéregyensúly, , mélységélesség, fényérték, látószög, stb. Objektív is nagyon sok van, mindnek más a tulajdonsága. Teljesen más objektív kell egy tájképhez, mint egy portréhoz. És olvasgasd a kézikönyvet is, hogy a gyakorlatban is kipróbáld közben, hogy mivel mit tudsz állítani. Abban is van sok praktikus tanács.

2016. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Nagyjabol ertem az alapfogalmakat, de meg nagy a kavar a fejemben.

De igyekszem minel nagyobb es biztosabb tudast osszeszedni ☺

2016. dec. 19. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!