Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan tudom jól beállítani...

Hogyan tudom jól beállítani az élességet?

Figyelt kérdés

Éjszakai képeket szeretnék készíteni Nikon D3200-al és 18-55 objektívvel. Nem igazán tudom a megfelelő beállításokat, eddig ez a legtöbb amit ki tudtam hozni: [link]

Másképp nem tudom feltölteni, tudom hogy szörnyű a minőség de a lényeg szerintem látszik, hogy meg se közelíti azt a szintet amit kéne. Milyen beállításokkal kéne fényképeznem? Ennél a képnél ezeket használtam. [link]

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 15. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fent van a hold akkor arra fókuszálj, ha nincs akkor egy kB 8-10 méterre lévő lámpára, fényes tárgyra amit élőképes módban is látsz. Amit még tanácsolok hogy növeld az expo. időt, a 3 másodperc 18mm-en még semmi. Kb 10-ig tudsz Elmenni úgy hogy még ne mozduljanak be a csillagok. Ha több objektíved van/lesz amivel asztrofotózásba bele akarsz merülni akkor javaslom az Astro Photo Tool alkalmazást, feltéve ha androidod van. Hasznos ez az App, megmondja hogy kB mennyire lesz felhős/párás az éjszaka és kiszámolja neked az expozíciós időt, viszont neked kell beírnod hogy milyen gyújtótávolságon vagy.
2016. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nos, először az ISO ne legyen 6400, hanem 400-800 maximum. Végtelen fókusz miatt jól össze kell zárnod a blendét f 6.3 talán elég lesz, de jobb ha szűkebb.

Záridőt meg növeld meg.

Jah és legyen alulexponált, -2 FÉ értéket állíts be.

2016. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, a Holdra fókuszálj, majd állítsd manuális fókuszra, hogy ne fókuszáljon el. Én teljesen nyitott blendével szoktam fotózni, kb. ISO800-on, többnyire 20-25-30 másodperces záridővel. Még ilyen záridőnél is minimális a csillagok elmozdulása. Persze ha belenagyítasz, akkor látszik, de egyébként nem lehet észrevenni.
2016. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a +!
2016. dec. 18. 14:55
 5/7 A kérdező kommentje:

Továbbra sem akar összejönni a dolog :/

[link]


ISO400

F.5

Záridő 25mp


Lehet hogy a gépnek van baja azért nem sikerülnek a képek vagy én vagyok ilyen béna?

2016. dec. 19. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok. Valószínűleg ezt akkor fotóztad mikor nagy volt a hold, inkább várd meg az újholdat, akkor ha még az ég is tiszta + érdekes az előtér ami előtted van akkor tökéletes lehet a kép. Ilyenkor télen már annyira nem jó, mert nagyon szürke az égbolt, semmit nem látni. Amúgy szerintem max. ISO 300-II növeld, ha akkor se jó akkor 6400 és a ugyan arról a témáról csinálj kB 13-18 képet, van fent videó a Youtubeon arról hogy hogy kell a zajt eltűntetni képek összedolgozásával. Igen, forog a föld, nem lesz ugyanott a tejút de ezt is megoldják a videóban. Rekesz mehet méglejjebb, én 3,5-ös szoktam (kit objektív) és mivel éjszaka van, a képminőség romlása nem nagyon látszik. Záridőt egy kicsit csökkentsd, olyan 18s-re.
2016. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ!
2016. dec. 19. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!