Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon F foglalatba jók az AF...

M Kristóf 2003 kérdése:

Nikon F foglalatba jók az AF es obik? csak mert nikon f "nevűˇ" obit nem találtam.

Figyelt kérdés
/ milyen obi jó az f-es foglalatba?

2016. aug. 25. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Nikonos, úgyhogy nem akarok hülyeséget mondani... De gyorsan ránéztem a Nikon lencse szótárra, és ott sem az F sem az AF nem volt külön lefoglalva különleges jelzésre. Ezek alapján én azt mondom, hogy az F csak a Nikon szabvány bajonett neve, az AF pedig az autofókusz jelölése. Elvileg jónak kell lennie.
2016. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ThodEE GoD ***** válasza:

Kétfajta nikon bajonett van, a nikon 1 és a mount F. Első a nikon 1 gépekkel kompatibilis, a másik a többivel, FT1 el pedig a Nikon 1 gépre lehet rakni F bajonettes obit.

Az AF jelölés azt jelenti hogy ha olyan vázad van amiben van motor akkor lesz autofókusz, ha nincs benne akkor marad a kézi élesség állítás. AF-S és AF-P jelölések esetén az obiba van a motor, az új AF-P széria nem minden vázzal kompatibilis !

2016. aug. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!