SOS! Miért csíkos a kép?

Figyelt kérdés
Először is laikus vagyok, szóval elnézést, ha rossz a fogalmazás. Adott egy Sony DSC-V3 fényképező. Tegnap még vígan fotóztam vele, semmi baja nem volt, viszont mára már nem jó. Amikor fényképezek, mutatja pár mp-ig amit készítettem és már ott is csíkos a kép, aztán amikor visszanézem ott is "remeg", halványan csíkos illetve homályos. Tehát mutatja amit csináltam, csak vízszintes csíkokkal van tele. Ha videózok vele, akkor semmi baj. Valaki valami tipp? :(

2016. jún. 21. 17:34
 1/9 A kérdező kommentje:

vaku nélkül: [link]


vakuval: [link]

2016. jún. 21. 17:39
 2/9 anonim válasza:
kameránál akkor van ez ha piszkos az olvasófej, fényképezőnél szerintem a lencse a szar.
2016. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát de eddig nem volt baja :D mit csináljak vele?
2016. jún. 21. 17:42
 4/9 anonim válasza:
0%
A kép könnyen rosszullétet okozhat a közeli csíkok miatt, aki tudja, hogy ilyen rohamra képes, az ne kattintson rá.
2016. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Jézusom muszáj volt pont ilyen beteg képet feltenni?
2016. jún. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Emberek, nem válaszolnátok inkább a kérdésre? Vagy itt ne is keressek hozzáértőt??
2016. jún. 21. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus szenzor hiba, valami tönkrement a kiolvasó rendszerben. 2004-es a géped, gyakorlatilag javíthatatlan.
2016. jún. 22. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van, kihagy sorokat a kiolvasó rendszer, ccd hiba.

Max. annyit tehetsz beszerzel egy másik gépet aminek más baja van és a szenzort átszerelteted. Szerintem mivel a v3 jó gép megérheti javíttatni ha max 15e ft körül megcsinálják.

2016. jún. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

vidd be a Sony márkaszervizbe, ők meg tudják mondani, hogy javítható-e és mennyiért. más szerviz szerintem kevésbé tud vele mit kezdeni, de nem kizárt, hogy létezhet barkács megoldás is.


CCD hibának tűnik, amit úgy tudom, hogy nem nagyon szoktak javítani, mert az érzékelőt csere után össze kéne kalibrálni az optikai renszerrel, ami elég bonyolult. viszont, ha csak valami szoftveres probléma, esetleg elektronikus meghibásodás okozza, akkor lehet, hogy könnyebben javítható.


az is elő szokott fordulni, hogy gyári hiba esetén ingyen javítják/cserélik, de nem tudom, hogy ez lehet-e ilyen hiba. főleg régebbi kompakt gépeknél szoktak olyat is ajánlani, hogy valamilyen szabvány árért lecserélik másik gépre, ha javítani nem tudják.

2016. jún. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!