Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért csíkos a kép ha tv-ről...

Miért csíkos a kép ha tv-ről veszek fel videót fényképezőgéppel? Hogyan lehetne megoldani hogy ne ugráljanak a csíkok?

Figyelt kérdés

2014. szept. 7. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Milyen tvről veszel fel milyen fényképezőgéppel?
2014. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

GRUNDIG-tv(nem mai)

SONY DSCW800B.CE3-fényképezőgép

2014. szept. 7. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
A tévé frissítési frekvenciája miatt. Megoldani leginkább úgy lehet, hogy nem videózod a tévé képernyőjét.
2014. szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! :D
2014. szept. 7. 19:02
 5/8 anonim válasza:
100%
LCD vagy Led tv-nél nem látszik csík ha videózod a képernyőt.
2014. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
46%

Ma már a legtöbb televizió szolgáltató IPTV azaz internet alapú televizió szolgáltatást kínál, de a műholdas és a digitális nem internet alapú szolgáltatások többségénél is setupbox-ot kell használnod. Ezen szolgáltatóknál van lehetőség arra, hogy olyan setupbox-ot válassz, amely mint egy videórögzítő rögzíti az előre beállított adást/adásokat.


Ha esetleg később számítógépen kívánnád archiváni, akkor van két lehetőség, veszel egy DVD-RW lemezre írni képes DVD lejátszó és újraíró készüléket és mint videómagnót hasznáéva rögzíted a kívánt műsort és az DVD-RW lemezt bármikor le tuod játszani egy DVD olvasóval rendelkező számítógépen, vagy a rajta lévő videóállományokat úgy másolod, vágod és konvertálod ahogy akarod.

Vagy egy kicsit bonyolultabb, de nem ördögtől való megoldás, ha veszel egy TV kártyát a gépedbe amire ha rákötöd a TV kábelt és a téged érdeklő műsorokat a számítógépet mint setupboxot használva rögzíted.


A csikos dolog egyébként mint előttem is írták a TV készülék képfrissítési frekvenciájából adódik. A képcsöves TV-k képfrissítési frekvenciája ugyanis 50-60 Hz ami az emberi szem által látatóan nem, de a hasonló frekvenciát használó digitális képalkotó eszközökön vibrálás formájában lesz látható. A digitális LCD és hasonló készülékek frissítési frekvenciája 100 Hz fölött kezdődik, ami már nem kelt látható interferenciát. De egy mindenképp elmondható, ha élvezhető, jó minőségű felvételt szeretnél azt ne fényképezőgéppel, vagy videókamerával akard TV-ről fel venni, mert soha nem fog általuk élvezhető minőségű felvételt kapni se kép, se hang tekintetében.

2014. szept. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
46%
Az előbbi hozzászólásomból kimaradt, de az még a képminőségről hozzátartozik, hogy egy hagyományos katódcsöves televizió képfelbontása 320x200 képpont, mig az érkező adás mégha nem is HD minőség, minimum 720x480 képpont. Tehát már csak ez miatt is érdemes rááldozni 10-15000 forintot egy nagyon egyszerű tvtuneres dvd újraíró-ra, ha valaki rendszeresen akar akárcsak visszajátszásra is adást rögzíteni. Mig az adásrögzítésre alkalmas setupboxok altalában csak kicsit kerülnek többe mint az alap, de törlésig azok ugyanabban a minőségben rögzítik az adást amilyen jön a szolgáltatótól.
2014. szept. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A normál katódsugár csöves televíziók rengeteg infravörös impulzust bocsájtanak ki, amit a digitális fényképezőgép villogásként ad vissza.


Ha fogsz egy távirányítót, és megnyomsz rajta egy gombot, miközben egy digitális kamerával nézed (lehet mobiltelefon is), akkor látni fogod az infravörös impulzusokat is.

2014. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!