Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vásárol...

Milyen fényképezőgépet vásároljak? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves srác vagyok, sajnos még nem rendelkezem önálló keresettel, de zsebpénzekből + karácsony + ezmegaz megtakarítottam 150 000 Ft-ot. Egyáltalán nem vagyok otthon a fényképezésben, csak nagyon érdekel és tetszik. Főképp portré fotózás érdekelne. Ebből a keretből amit kinéztem magamnak az a Nikon d3300 és a Nikon d5200. Segítenétek eldönteni, hogy melyik miben jobb és melyiket érdemes választanom? d3300-ashoz 18-105 ös kit OBI-t adnak 150ért, a másikhoz csak 18-55-öst, viszont látom hogy annak kihajtható a kijelzője + több fókusz pontja van. Nem nagyon fogok tudni a közeljövőben többet rá költeni +obi meg ilyesmik, ezért is szeretném az időbb álló lehetőséget választani tanuláshoz. Segítsetek pls!

2015. dec. 27. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy nem nagyon vagy képben a dolog technikai oldalát illetően, ezért felmerülhet a kérdés, hogy csakugyan szükséges-e DSLR gépet venni elsőre. Persze nem akarlak lebeszélni, ha mindenképp azt szeretnél, de érdemes talán megfontolni a következőket.

Egy Sony RX100-ast már megkapsz 105 000-t, amin ugyan nincs optikai kereső, de kicsi, mindent tudsz manuálisan állítani, nagyon jó képminőséget produkál méretéhez képest, szóval ideális elsőgép.

Ha valamivel komolyabbat szeretnél, akkor még mindig ott van pl. az Olympus E-PL6, amit 110-ért megkapsz 2 objektívval, és marad pénzed állványra, gyors memóriakártyára stb.

Ha mindenképp a kérdésedben említett kamerák közül kellene választanom, akkor a D3300 + 18-105 kombót javasolnám az objektív miatt.

2015. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok képben egyelőre, csak ismerkedem a fotózással. Mindenképp Nikon illetve Canon vonalon szeretnék maradni, de az olvasottak alapján ebben a belépő kategóriában jelenleg a Nikon lepipálja a Canon-t, ezért ezt a két gépet írtam ide. Kinéztem magamnak egy fotós tanfolyamot is ahova feltétel a saját DSLR gép, szóval DSLR is fontos! A 18-55ös kit obi sokkal gyengébb, kevesebb dologra használható? A kihajtható LCD kijelző miatt nagyon húz a szívem az 5200-hoz.
2015. dec. 28. 09:18
 3/4 anonim ***** válasza:

A 18-105 egy nagyon jó obi abban az árkategóriában, nekem is volt olyanom. Meglepően éles képet készít a legtöbb tartományban, és a 105mm-ig terjedő fókusztávolság miatt igen rugalmasan használható eszköz. A 18-55-ről nincs közvetlen tapasztalatom.

Hogy kell-e kihajtható LCD az attól függ mire akarod használni a masinát. Ha valóban portrézáshoz, akkor az esetek 99%-ában nem lesz rá szükséged.

2015. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Főként portrézáshoz, de mivel még csak most tanulok fényképezni, mindenbe bele szeretnék kóstolni egy kicsit és később eldönteni, hogy mi is lesz a fő irányom. Azt jól látom, hogy Canonnak nincs hasonló áron hasonló tudással rendelkező gépe?
2015. dec. 28. 10:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!