Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen tükörreflexes fényképez...

Davidzon94 kérdése:

Milyen tükörreflexes fényképezőgépet vásároljak (Nikon)?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni fotózni egy komolyabb géppel. Több kompakt gépem volt ezelőtt. Most szeretnék egy profibb gépet vásárolni. Ez lesz az első DSLR gépem. A Nikon Dxxxx szériát néztem ki. Több fotós boltban is ezt ajánlották. A szóban forgó típusok: D3200, D3300, D5200, D5300. Sajnos az a problémám, hogy ezek közül nem tudom melyik lenne a legjobb(pl. ár/érték arány, tudás...). Főként rossz fényviszonyok között való fotózásra használnám. (Lesről vadakat szürkületben, koncertek, illetve egyéb "általános felhasználás") Megköszönöm az értelmes fotózásban jártas, segítőkész felhasználók válaszait :)

2014. nov. 24. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell neked is tanácsolnom amit mindenki másnak: tanulj addig amíg magadtól el tudod dönteni, hogy ahhoz amit fotózni szeretnél mire van szükséged. Ezek a belépő dSLR-ek pont nem arról híresek, hogy megfelelő végeredményt lehet velük elérni rossz fényviszonyok között (ugyanez igaz a többi gyártó gépeire is), ráadásul nagyon sok múlik az elé tekert objektíven is. Vadfotózásra már korlátozottan (értsd verőfényben) alkalmas nagy teléket kb. 300e Ft-ért már kapsz használtan, de egy jobb teléért amivel értékelhető természetfotókat tudsz készíteni nagyvadakról milliókat kell kicsengetned, még használtan is. A vázakhoz adott 18-55, 18-105-ös objektívek pedig a töredékét adják gyújtótávolságban annak amit egy átlag ultrazoom kompakt tud (persze lényegesen jobb minőségben).
2014. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két terület, amit említettél, pont olyan, amihez nagyon komoly felszerelés kell. Szürkületben vadat nem fogsz egy belépő géppel és egy ehhez adott objektívvel normálisan fotózni. Mielőtt bármit is veszel, ajánlanám, hogy nézd meg egy természetfotós felszerelését, biztos van fent a neten ilyen információ.

A 4 váz közül majdnem mindegy, melyiket veszed meg, a hangsúly az objektíven lesz.

2014. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat, nagyon hasznosak voltak. A profi fotózás igaz ami igaz elég költséges dolog :) Mivel valóban nem ismerem a tükrös gépeket, nem is akarom kezdésnek a legdrágábbat venni. Azért céloztam meg a belépő kategóriát, hogy megismerkedjek ezekkel a gépekkel. Kitapasztaljam milyen velük fotózni.

Tehát módosítom a kérdésem. A fenti gépek közül melyiket ajánlanátok nyugodt szívvel kezdésnek? Ár/érték/tudás arányban. A kitobin kívül érdemes-e és ha igen milyen objektívet beszerezni hozzá? A Nikon vagy más gyártó terméke (ami természetesen kompatibilis) a jobb?

2014. nov. 25. 11:06
 4/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nikonon belül nem ismerem ki magam, mert nekem Canon van. Ezen a szinten nincs óriási különbség a gépek tudásában. Az objektívet meg azért nehéz megmondani, mert nem ismerjük a helyszínt. Milyen messze van, mennyire akarsz közeli képeket csinálni, milyenek a fényviszonyok, stb.

Nem tudsz kölcsönkérni valakitől kipróbálásra?

2014. nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ezért írtam, hogy sokkal könnyebb lenne úgy segíteni, ha tudnád az alapokat (gyújtótávolság, cropszorzók, helyszín ismerete etc...). Egyébként semmilyen szinten nincs eget rengető különbség a rendszerek között, adott korú és adott kategóriájú eszközök között márkafüggetlenül nagyon kicsi a különbség. Én leginkább azt szoktam javasolni, hogy ergonómia, kényelem, kezelhetőség alapján válasszanak a kezdők rendszert. Egyébként pedig minél magasabb kategóriába sorolható egy fényképezőgépváz, annál több a "tartalék" az általa készített RAW fájlokban és annál könnyebben hozol ki utómunkával a beégett/bebukott képrészekből részleteket, így én mindenképp a felsőbb kategóriában nézelődnék. D7100 nem játszik?
2014. nov. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Néztem a D7100-asta, de az nekem így kezdésnek élég húzós lenne. Sajnos kb. a duplája, mint egy D3200-as.
2014. nov. 25. 12:26
 7/10 BazsiBácsi ***** válasza:
Javaslom, hogy vegyél egy olcsóbb belépőt, és inkább költs többet objektívre. A D3200 kezdésnek tökéletes. Egy jobb objektívvel többet érsz, mint egy jobb vázzal.
2014. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is sokat gondolkoztam. Nagyon köszönöm a megerősítést. A döntés tehát megszületett. Már csak öt apró kérdésem lenne vásárlás előtt :) :

1. Mikor érdemes megvásárolnom a gépet? (Karácsony előtt vagy után?)

2. Honnan érdemes rendelnem a gépet?

3. Milyen kit objektívvel rendeljem? (Én úgsy gondoltam kezdésnek elég a 18-55-ös)

4. Későbbiekre tekintettel. Milyen objektívet érdemes vennem? Ahogy olvasgattam a Nikkor a legjobb, de a legdrágább is. Mik a tapasztalataitok a Sigma, Tamron... lencsékkel? Ár/érték arányban, hogyan éri meg vásárolni? (Gondolom egyébként ez erősen objektívtípus függő.)

5.Végezetül mi a véleményetek a "régi idők" lencséiről? Mennyire kompatibilisek pl.:a D3200-al? Mi kell hozzá? (M42 vagy más) Általánosan tudom az előnyeiket és a hátrányaikat, mert utánaolvastam. Az elképzelésem az lenne, hogy veszek majd - később - egyet makrófotózáshoz. Melyik az a márka amivel biztos nem foghatok mellé, ha van ilyen? Mik ez esetben a legfontosabb paraméterek, amikre feltétlen ügyelnem kell?


ui.:Köszönöm az eddigi gyors és igencsak hasznos válaszaitokat!

2014. nov. 26. 21:09
 9/10 the hermit ***** válasza:
Vegyél egy használt D90-et, 50e alatti expoval. abban van fókuszmotor. A többit meg költsd objektívre inkább.
2014. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de használt gépet semmiképpen nem vennék.
2014. nov. 27. 13:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!