Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hobbi célra milyen fényképezőt...

Hobbi célra milyen fényképezőt javasolnátok?

Figyelt kérdés

Az előző gépem egy kis Fuji volt, de leejtettem és meghalt. Érthető okokból szeretném, ha lenne egy másik, de akkora a kínálat, hogy fogalmam sincs milyet lenne érdemes venni. Családi felhasználásra kellene (kutya, macska, virág, kirándulás, események stb fényképezésére), viszont bizalmatlan vagyok, mert az előző egy fél év után kellemetlen dolgokat játszott: életlenek lettek a képek, rosszul fókuszált, a beltéri képek foltosak voltak akkor is, ha tiszta volt a lencse és hasonlók, pedig korábban ugyanazokkal a beállításokkal használtam közel azonos helyzetekben. Túl sok beállítási lehetőség nem volt, nehéz volt mellé nyúlni, tehát másképp működött, mint fiatal korában. Márpedig ezt szeretném kiküszöbölni, és ha a megbízhatóságért egy kicsit mélyebben kell a tárcámba nyúlni, akkor megteszem, de olyan funkciókért nem szívesen fizetnék, amit én - akinek semmi köze a profi fotózáshoz - nem használnék ki. Maximálisan 150-et szánnék rá, de ez a legeslegfelső határ, ha tényleg annyira minőségi. Kávét főznie továbbra sem kell, azt sem vetem el, ha 20 ezer, ellenben megbízható és szép képeket csinál.

Mit tudnátok javasolni?



2015. dec. 19. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen feleslegesennyi pénzt rákölteni. Ha nem értesz hozzá - és nem is akarsz -, akkor a felárért kínált funkciók teljesen feleslegesek számodra.


Gyakorlatilag az 50-60 ezres kategóriából szinte bármit választhatsz, persze a komolyabb márkákból (Canon, Nikon, Panasonic, Sony, Fuji). Ugyanazt fogja nyújtani mindegyik mind szolgáltatásilag, mind képminőségileg, mind megbízhatóságilag.


Azt ne felejtsük el, hogy ezek a gépek nem romlanak el maguktól - vagy legalábbis csak nagyon-nagyon ritkán. A legtöbb meghibásodás valamilyen külső behatás eredménye, ez ellen pedig a pénz nem véd.

2015. dec. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet!

Igen, tudom, hogy a bénaságra nem megoldás a pénz, 2 éves koráig működött a fent felsorolt problémákkal. Általában a széltől is óvtam, tehát nem miattam viselkedett így, egyszer ejtettem le, nem is bírta tovább.

A számítógépeknél és a telefonoknál is el szoktak fáradni a hardware-ek, ezért gyanítom, hogy nála is ez lehetett a gond, amit pedig minőségi belevalókkal el lehet kerülni. (Pc-knél legalábbis, a fényképezőkhöz nem értek, ezért kérdezek inkább :) )

2015. dec. 20. 20:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát erről lehetne vitatkozni, de nem érdemes.


Végülis vehetsz egy 150-es dslr kitet, csak egyrészt az ugyanolyan érzékeny lesz a használat közben fellépő külső behatásokra, másrészt semmivel nem fogsz jobb képeket készíteni vele.

2015. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Sony párti vagyok. Egyszerű, érthető és 100éve magyar menüs. Nekem Sony Cyber-shot DSC-HX300-am van, de kicsit hiányolom a GPS-t belőle, így Sony Cyber-shot DSC-HX400V-t javaslom.

Megfelelő írási sebességű kártyával tökéletes képeket és videókat lehet készíteni.

Megfelelő képszerkesztő/nézegető programmal a GPS-nek köszönhetően évek múlva is meg tudod nézni hol volt a kirándulás.


Remélem tudtam segíteni.

Boldog Ünnepeket!

2015. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána nézek! :) Neked is kellemes ünnepeket!
2015. dec. 25. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!