Helo, szerintetek melyik a legideálisabb számomra?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kompakt fényképezőgépet venni, 30-40 körül, vagy újonnan vagy használtan. Mekkora különdbség van egy 25ezres és egy 45ezres gép között képminőségben? ezeket a gépeket néztem, melyikkel lehet a a legjobb képminősgében portrét vagy épületet fotózni?

Canon PowerShot SX410 IS

Nikon Coolpix L840

Nikon Coolpix L340

Sony DSC-H300

Olympus Stylus SZ-17

ezt az öt gépet néztem ki, itt egy összehasonítás

[link]



#fotó #fotózás #kamera #fényképezőgép #digitális fénykepezőgép
2015. nov. 30. 18:49
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem ezek közül a Nikon Coolpix L840 tűnik legjobbnak, de igazából mindegyik kb. ugyanazt tudja, mindegyik másban jobb egy picit a többinél és nincs igazán komoly jelentősége, hogy melyiket választod, kb ugyanolyan jól ki fognak szolgálni.


szerintem válaszd azt, amelyik legjobban tetszik, legjobb a fogása, stb

2015. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 25 és 45 ezres kategória között általában nem a képminőség a döntő, hanem a plusz szolgáltatások. CCD helyett CMOS érzékelő, ezzel együtt FullHD videó és gyorsabb sorozat. Nagyobb zoomátfogású objektív (ez általában nincs a képminőség javára, attól függetlenül drágítja a gépet). Jobb kijelző és egyéb extrák.


A fentiek közül papíron a Nikon L840 és az Oly SZ-17 adja a legjobb képminőséget a szenzorméret/felbontás arány miatt. Mind az 5 gép 1/2,3" méretű szenzort használ, ami jelenleg valahol az alja az elérhető képminőségnek. Szóval ebben mindenki egál, viszont az említett két gép CMOS-t használ, aminek paraszthajszálnyi előnye van sötétben (észrevenni nem fogod, max. mérni lehet), illetve gyorsabb, így ez a két gép sokkal jobb lesz sorozatban, és videó felbontásban. Továbbá ez a két gép 20 helyett "csak" 16 millió pixel zsúfol rá arra a bolhafingnyi érzékelőfelületre, így egy alig látható tyúklépéssel jobb képminőséget várhatunk tőlük. A különbség azonban nem jelentős.


Persze a képminőség - attól függetlenül, hogy mérhető jellemzői vannak - szubjektív fogalom is, úgyhogy nem tudhatjuk, hogy nálad milyen magasan van a "jó képminőség" feliratú léc.


Portréfotózáshoz jobbára kisebb teleobjektíveket használnak, amit minden felsorolt gép tud. A fényerejük elég szegényes és a kis fizikai gyújtótáv miatt a mélységélesség is jellemzően nagy, így nem lehet olyan szép elmosással leválasztani a portréalanyt a háttérről, mint egy nagyobb szenzoros géppel.


Az épületfotózás gondolom nem műszaki igényű, így fő szempontként a nagylátószög lép előre. Ebben a két Nikon a legjobb. Ezekkel fogható be a legszélesebb terület.


Egyértelműen a Nikon L840 a legjobb választás ebből a klubból, viszont szuper képminőségre ne számíts tőle (persze mondom: hol van a léc?), illetve hátránya, hogy ha esetleg majd kézi expozíciós beállításokat szeretnél, akkor azokat elfelejtheted. De nem láthatunk a jövőbe, hogy szükséged lesz-e rájuk.


Fél-manualitást adnak hasonló áron a Fujifilm FinePix S sorozat gépei, de pár lényeges dolog azért hiányzik belőlük. A teljesen manuális kompaktokat 65-70 ezer forintnál kel keresni, de ha esetleg odáig tévedsz, akkor szerintem felejtsd el a bridzsezést és nézelődj a MILC-ek háza táján.


40ezres kategóriában bőven jó az L840.

2015. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ, így mát jobban értem, szerinted egy használt milc gép sokkal jobb lenne akkor objektívvel együtt, 40-50 között? Mondjuk egy samsing nx 1000, 20-50mm objektívvel?
2015. dec. 1. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!