Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen bridge fényképezőt vegyek?

Móni1968 kérdése:

Milyen bridge fényképezőt vegyek?

Figyelt kérdés

lányom nagyon szeret fotózni. Egy kis kompakt gépe van és annál komolyabbat szeretni. Mivel 14 éves úgy gondolom a tükörreflexes gép még túlzás lenne, ezért egy bridge gépet szeretnék.

Sajnos nem nagyon értek hozzá. Mire figyeljek? Melyik paraméterek a legfontosabbak? Milyen márkát vegyek?



2015. szept. 21. 09:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Az optikai zoom az nagyon fontos szerintem. Minél nagyobb annàl jobb."


Jaj jaj jaj! Mindjárt ki is dobom a fix obijaimat, mert azok ezek szerint semmire se jók...

Sok éve olvasgatom ezt a topikot, de ez volt a legnagyobb hülyeség amit itt valaha olvastam.



"lehet :) akkor a záridőt kell néznem?"


Nem. Záridőt bármit be lehet szinte állítani. Ha gyors állatokat akar fotózni ahhoz tapasztalat kell hogy egy adott géppel milyen záridőt kell beállítani.

2015. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A bridge kategóriában a Panasonic Lumix gépei nagyon jók (DMC-FZ72, DMC-FZ200), én magamnak valószínűleg ezt választanám.


Ha a gyereket érdekli a fotózás - nem csak gombnyomkodás szintjén - akkor érdemes olyan gépet venni, amivel kicsit tanulni, fejlődni is tud, de nem fogja "kinőni" két hónap után.


Amire figyeljél gépválasztáskor:

- legyen manuális üzemmód, illetve záridő- és rekesz-előválasztás (ez a leg fontosabb)

- legyen optikai képstabilizátor (ma már minden valamire való gépben van)

- tudjon RAW formátumban rögzíteni (ez nem létfontosságú, de nagyon hasznos lehet, ha az ember komolyan veszi a fotózást)

- minél fényerősebb objektív (a DMC-FZ200 teljes zoomtartományban f2.8-at tud!)

- legyen szűrőmenet

- legyen vakupapucs


Videózni ma már szinte minden tud, a megapixel ne érdeklejen, mert kb. 8 megapixel fölött már csak parasztvakítás. Az optikai zoom lehet még érdekes, de ne az legyen a fő szempont, mert ha valami távol van, közelebb is lehet menni hozzá.

2015. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11. Ne szólj hozzá. te csak olvasd a topikot. Azt se tudod akkor mi az az optikai zoom.
2015. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2. voltam. Innen választhatsz szerintem. 11 . az nem ért hozzá. A 12. nek igaza van valamennyire . Igenis az optikai zoom az egyik legfontosabb dolog. Mert sok sport eseményen nem mehetsz közel. A természetbe se nagyon sok helyen. Víz, hegy, torony vadak, csak messziről lehet fotózni. Egy állatkertbe se engednek közel. És még sorolhatnám.
2015. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azért nehogy már 24-szeres zoom ne legyen elég bármire. Nem kéne a 40-szeres meg 60-szoros zoom miatt egyéb hasznos funkciókat feláldozni.


Jó dolog a zoom, de csak sokadlagos szempont legyen választásnál.

2015. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 JulesTS ***** válasza:

Nem biztos hogy a bridge a legjobb megoldás...

A nagy optikai zoom átfogás elsőre jónak tűnik, meg kényelmes is, de tönkreteszi a minőséget. Ha kis zoom átfogású (max 4-5X) de jobb minőségű bridge gépet veszel, akkor meg hiányozni fog a nagyobb zoom...

Helyedben MILC-et vennék, kb 80eFt-tól indulnak és a bővíthetőség is megmarad. Minőségben és szolgáltatásban a DSLR-ek belépő szintjét simán tudják, de olcsóbban. Szinte mindegy, hogy melyiket választod, nagyon mellényúlni nem tudsz.

Kicsit drágábban mint amit írtál (120eFt-ért) már lehet venni Olympus E-PL6-ot egy 14-42mm-es és egy 40-150mm-es kit objektívvel ami kisfilmes méretre átszámítva 24-84mm és 80-300mm-nek felel meg és ez már sok mindenre elég.

Nekem is van MILC-em és ha nincs kedvem a nehéz tükörreflexeset cipelni, akkor a MILC-et viszem, mert egyrészt könnyű, másrészt a gép az alapzoommal elfér a farmerkabátom egyik zsebében, a telezoom meg a másikban...

Ezeket olvasd el:

[link]

[link] 5-ok-amiert-erdemes-kompakt-helyett-milc-et-venni/

[link]

Ha nem győzött meg, akkor vegyél bridge-et.

2015. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!